Поради

У чому плюси дитячих таборів

Усі батьки хочуть, щоб дитина з користю провів літні канікули, тому вибирають дитячі табори для відпочинку. Це хороша можливість навчитися чомусь новому, познайомитися з новими людьми і просто побути в комфортній обстановці і компанії однодумців.

Які є види таборів

Найпопулярніший різновид сезонних – річний. Є ще міжсезоння, що працюють на канікулах, але вони користуються меншим попитом. Табір цього типу доступний протягом 3-х місяців і є найбільш затребуваними серед батьків, які планують дитяче дозвілля на кілька тижнів.

Програма, як правило, насичена, різноманітна і підходить для різних вікових груп. Тривалість зміни не більш 21 дня, але цього достатньо, щоб дитина наповнився новими силами і враженнями.

До числа інших типів дитячих таборів можна віднести:

  • оздоровчі. Розміщуються в природних зонах, так як головне завдання – зміцнення здоров’я та загального стану малюка. Тому в програмі є заходи, спрямовані на профілактику захворювань і поліпшення імунітету;
  • санаторного типу. У них відправляють дітей, у яких є проблеми зі здоров’ям, і щоб потрапити в подібний табір, потрібно попередньо пройти обстеження і взяти довідку у педіатра, що підтверджує наявність захворювання. Тут досить багато різних процедур, які можна застосовувати лише за призначенням лікаря. Розважальна програма також є, тому нудьгувати не доведеться;
  • спортивні. Головний акцент на фізичний розвиток, тому всі дні розписані і насичені. Подібні табори бувають профільними і загальними. Територія оснащена необхідними снарядами і обладнанням, що дозволяє провести повноцінне тренування;
  • навчальні. Вони розраховані на дітей різного віку і можуть задовольняти різні потреби. Є мовні, математичні, історичні табори, де можна перебувати в середовищі однодумців і щодня вивчати щось нове. Також існують місця для підлітків, які готуються до вступу, що досить зручно;
  • профільні. Програма спрямована на певний вид діяльності, який хотілося б освоїти дитині. Тут головний акцент на хобі і захоплення, що розширюють кругозір і дозволяють отримати нову навичку.

Спрямованість може бути різною.

Існують також і трудові табори, розраховані на підлітків у віці від 12 до 17 років. Тут діти вчаться, як правильно організувати працю. Крім певних робіт, є і програма розваг.

У чому плюси

Відвідування дитячого табору має такі переваги:

  • отримання нових знань і навичок;
  • оздоровлення і поліпшення фізичної форми;
  • розвиток комунікативних здібностей, нові знайомства;
  • самореалізація і можливість прояву прихованих талантів.

Під час зміни дитина стає більш самостійним, у нього з’являються корисні звички, при цьому він завжди знаходиться під контролем дорослих.

Голос Сокальщини на GoogleNews