Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Усе що Потрібно Знати про Натуральну Шкіру для Виробів

Натуральна шкіра – це матеріал, який виготовляється шляхом вичинки тваринних шкур. Залежно від виду тварин, з яких отримано сировину, виділяють овечу, свинячу, козину, оленячу шкіру, а також шкіру великої рогатої худоби (корів, биків, телят) і рептилій (крокодилів, алігаторів, змій). Всі ці матеріали використовуються для виготовлення взуття, головних уборів, верхнього одягу, сумок, ременів, рукавичок та меблевої оббивки.

Перш ніж купити натуральну шкіру https://handymarket.com.ua/kozha пропонуємо ознайомитись з властивостями її різновидів, аби зрозуміти, чи відповідатиме матеріал вашим потребам і вимогам.

Переваги використання натуральної шкіри

Справжня шкіра дуже міцна та зносостійка. При належному догляді вироби з неї можуть служити десятиліттями, зберігаючи привабливий вигляд. Крім того, матеріал легко реставрувати, що дозволяє подовжити термін служби речей.

Головними перевагами виробів із натуральної шкіри являються:

Відносні недоліки

Одним із головних недоліків натуральної шкіри є її висока ціна. Вартість обумовлена витратами на вирощування тварин, а також на вичинку, дублення, фарбування й жирування матеріалу. Крім того, для збереження естетичного вигляду натуральної шкіри необхідний правильний догляд. Регулярне чищення професійними засобами, обробка водовідштовхувальними сумішами, восками й кремами вимагають часу, зусиль та додаткових фінансових витрат, що додає клопоту власнику шкіряної речі.

Не менш важливими є етичні аспекти використання натурального матеріалу. Зоозахисники наголошують на антигуманності виробництва цього матеріалу, вважаючи, що тварини не повинні страждати заради моди. На фоні цих дискусій деякі споживачі відмовляються від виробів зі справжньої шкіри, віддаючи перевагу синтетичним замінникам.

Як відрізнити натуральну шкіру від якісного замінника

Існує декілька ознак, за якими можна визначити автентичність шкіряної речі:

  1. Натуральний матеріал більш еластичний. Якщо натиснути на нього пальцем, то він трохи прогинається, а після зняття тиску повертає початкову форму. Синтетичні матерії або не реагують на тиск, або деформуються назавжди.
  2. На поверхні оригінальної шкіри є пори та нерівномірний природний малюнок. У синтетичних матеріалів текстура зазвичай гладка і рівномірна.
  3. Натуральна шкіра швидко нагрівається при контакті з тілом і гарно утримує тепло. Замінник залишається холодним, оскільки майже не реагує на зміну температури.
  4. Натуральна матерія має шарувату структуру й на зрізі виглядає ворсистою. У замінника зріз рівний і гладкий.
  5. Краплі води на шкірі поглинаються за кілька секунд. Але після висихання може залишитись темна пляма, яка згодом зникне. Штучна шкіра не поглинає воду, тому краплі просто скочуються з неї.
  6. Натуральна матерія значно важча за синтетичний замінник.
  7. З виворітного боку натуральна шкіра має м’яку ворсисту поверхню, яка нагадує замшу. У замінника на звороті зазвичай знаходиться текстильна підкладка.

Практичні рекомендації щодо догляду за шкіряними речами

Шкіряні вироби не можна прати, оскільки після намокання вони деформуються, втрачають колір та блиск. Пил і легкі свіжі забруднення ліпше видалити м’якою сухою ганчіркою. Для швидкого чищення замші чи нубука рекомендується використовувати щітки з каучуковою або нейлоново-латунною щетиною, яка гарно підіймає ворс.

Якщо на речі є давні стійкі плями, для їх видалення слід застосовувати професійні засоби для чищення шкіри: спреї, креми або пінки. Засіб наносять не на сам виріб, а на м’яку суху тканину, якою потім делікатно протирають поверхню речі.

При виборі професійного очисника важливо з’ясувати, для якого типу шкіри він підходить. Адже засоби, призначені для гладкої шкіри, можуть пошкодити ворсисту структуру замші чи нубука.

Не рекомендується використовувати спирт, ацетон та інші розчинники для чищення шкіряних виробів, оскільки ці речовини призводять до пересихання матеріалу і втрати ним природного блиску.

Додаткові правила догляду, для збереження естетичністі та функціональністі шкіряних виробів:

  1. Використовуйте водовідштовхувальні спреї для захисту шкіри від намокання в негоду.
  2. Зберігайте речі у місцях, куди не потрапляє пряме сонячне проміння, щоб уникнути вицвітання й пересихання матеріалу.
  3. Не зберігайте шкіряні вироби у поліетиленових пакетах, які не пропускають повітря, — це може сприяти утворенню плісняви. Замість поліетиленових використовуйте тканинні мішки.
  4. Не складайте шкіряні речі, щоб уникнути заломів і тріщин. Об’ємні вироби (сумки, взуття) зберігайте із спеціальними формотримачами всередині.
  5. Пальта, куртки та плащі вішайте на плічка відповідної ширині, щоб уникнути деформації виробів.
  6. Періодично обробляйте шкіряні речі натуральними восками (бджолиним, карнаубським), щоб запобігти пересиханню матеріалу. Уникайте засобів на основі силікону, який робить шкіру жорсткою і тьмяною.
  7. Для маскування потертостей і тріщин, використовуйте професійні фарби та креми з пігментами, підбираючи колір, максимально наближений до оригіналу.

Якщо шкіряна річ усе ж промокла, делікатно видаліть надлишок вологи м’якою сухою тканиною, а потім дайте їй висохнути природним шляхом подалі від нагрівальних приладів. Після повного висихання нанесіть кондиціонер або крем для відновлення еластичності матеріалу.

Exit mobile version