Поради

Ваші дані знаходяться у відкритому доступі – як це перевірити?

Регулярно з новин чуємо про те, що з певного веб ресурсу стався якийсь витік даних. Маленькі сайти, великі інтернет-магазини та найбільші портали світу періодично атакуються хакерами, ціль яких вкрасти та продати в Даркнеті велику купу конфіденційної інформації. Або дані користувачів просто викладають у вільний доступ.

Коли стався масштабний витік інформації з ресурсу, на якому Ви були зареєстровані, чи означає це що ваші дані автоматично опинились у вільному доступі? Не факт, і це обов’язково варто перевірити.

Яким чином перевіряється, що ваша конфіденційна інформація була злитою у відкритий доступ?

Незалежно від розміру компанії, вони періодично втрачають приватні дані користувачів. Проте є прості методи, яким чином можна перевіряти, чи знаходиться інформація з ваших особистих акаунтів в інтернеті доступною для всіх?

Найкраще в цьому випадку скористатись послугами сервісу “Have I Been Pwned”. З англійської це перекладається “чи мною користувались?”. Цей сайт допомагає перевірити, чи були виставлені дані з вашого акаунту у загальному доступі для всіх користувачів Інтернету. Цей сервіс збирає інформацію про те як та яким чином в різні роки по причині зливу інформації різних компаній були втрачені мільйони акаунтів користувачів з усього світу.

Більшість викрадених даних були опубліковані у публічному доступі. Проте знайти їх самостійно через пошукові сервіси доволі складно. А от програма, про яку згадували вище, дозволяє безкоштовно шукати свої дані серед всіх акаунтів, які були втрачені різними компаніями. Це можна навіть зробити лише за допомогою адреси електронної пошти.

Даний ресурс здатний автоматично реагувати на витоки даних у публічний доступ, індексувати та зберігати їх. Вам треба лиш ввести свою електронну адресу, і тоді можна буде побачити, в яких саме базах даних є згадка про свою пошту.

Якщо побачите, що ваші дані виставлені, то краще якомога швидше замінити паролі для безпеки персональної інформації. Також для безпеки ваших даних важливо використовувати надійний інтернет у Львові (Залізничний район), наприклад, Лінком.

Які сервіси найбільше втрачали дані у різні часи?

Кожен ресурс, який має персональні дані користувачів, не є на 100% безпечним. У різні часи жертвами атак хакерів з викраденням інформації ставали наступні популярні сервіси:

  1. Adobe – це відома на весь світ компанія, яка розробила Photoshop. Також володіє величезним фотостоком. Було викрадено 152 мільйони акаунтів.
  2. MyHeritage – це сайт, де досліджують та зберігають дані про сімейне дерево. Були викрадені дані майже про сто мільйонів користувачів.
  3. Avast – всесвітньо відомий розробник антивірусу.
  4. Adult FriendFinder – це такий сервіс знайомств лише для дорослих. З цього сайту було викрадено майже 170 мільйонів акаунтів. Як правило, сайти для знайомств не мають серйозного захисту, тому бажано залишати там якомога менше власної конфіденційної інформації
  5. Facebook це мабуть рекордсмен за кількістю втрачених записів користувачів. Було злито понад півмільярда акаунтів.
  6. LinkedIn – бізнес соцмережа для пошуку роботи, де дані втратили сто шістдесят чотири тисячі користувачів.

Це далеко не повний список відомих випадків втрати конфіденційної інформації. Тому варто бути досить обережним, передаючи свої дані різним сайтам.

Голос Сокальщини на GoogleNews