Поради

Відмінності між печією та розладом шлунка

Розлад шлунка – це загальний термін, який відноситься до широкого кола проблем із травленням. Печія, з іншого боку, виникає, коли шлункова кислота потрапляє у стравохід. Це один із видів розладу шлунка.

Що таке печія?

Печія – це хворобливий стан, який виникає, коли шлункова кислота потрапляє у стравохід. Вистилання вашого стравоходу просто не має тих же захисних шарів, які дозволяють вашому шлунку протистояти сильним травним кислотам. Тому, коли кислота потрапляє в стравохід, викликає ниючий біль у грудях і, можливо, навіть у горлі, що називається печією.

Печія зустрічається досить часто – вона вражає чоловіків та жінок, молодих та старих, навіть немовлят та дітей молодшого віку.

Печія може тривати від кількох хвилин до кількох годин і часто посилюється після їжі. Печія не тільки болюча, а й може позбавити вас гарного сну.

Що викликає печію?

Печія може бути спричинена багатьма речами, але основною причиною є їжа. Це може бути викликано певними продуктами, які ви їсте – жирною картоплею фрі та гарячими крильцями, – а також тим, що ви їсте занадто багато або просто з’їдаєте велику та важку їжу перед сном. Детальніше: https://diagnoz.in.ua/korysno-znaty/pochemu-v-horle-kak-budto-yzzhoha/

Газовані та алкогольні напої також можуть викликати печію. Люди з надмірною вагою часто страждають від печії. Навіть кілька зайвих кілограмів можуть чинити тиск на шлунок, змушуючи кислоту закидатися в стравохід.

Що таке розлад шлунка?

У більшості випадків розлад шлунка викликаний занадто великим, занадто швидким прийомом їжі або вживанням продуктів, на які ваш організм погано реагує — зазвичай це продукти з високим вмістом жиру. Заковтування занадто великої кількості повітря під час їжі може спричинити відрижку та здуття живота, що є ще одним варіантом розладу шлунка.

Інші тригери розлади шлунка включають стрес, куріння чи вживання напоїв з кофеїном, газованих чи алкогольних напоїв.

Що спричиняє розлад шлунка?

Залежно від того, що викликає розлад шлунка, ви можете відчувати біль у животі, здуття живота (відчуття переповнення), відрижку та гази, нудоту, блювання та кислий присмак у роті, «бурчання» шлунка і навіть діарею. Симптоми зазвичай погіршуються, коли ви відчуваєте стрес, але зазвичай минають через кілька годин.

Розлад шлунка може бути пов’язаний з серйознішими хронічними захворюваннями, включаючи виразки, аномалії підшлункової залози або кислотний рефлюкс. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ваші симптоми серйозні або тривають понад два тижні.

65995903
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.