Поради

Відмінності між печією та розладом шлунка

Розлад шлунка – це загальний термін, який відноситься до широкого кола проблем із травленням. Печія, з іншого боку, виникає, коли шлункова кислота потрапляє у стравохід. Це один із видів розладу шлунка.

Що таке печія?

Печія – це хворобливий стан, який виникає, коли шлункова кислота потрапляє у стравохід. Вистилання вашого стравоходу просто не має тих же захисних шарів, які дозволяють вашому шлунку протистояти сильним травним кислотам. Тому, коли кислота потрапляє в стравохід, викликає ниючий біль у грудях і, можливо, навіть у горлі, що називається печією.

Печія зустрічається досить часто – вона вражає чоловіків та жінок, молодих та старих, навіть немовлят та дітей молодшого віку.

Печія може тривати від кількох хвилин до кількох годин і часто посилюється після їжі. Печія не тільки болюча, а й може позбавити вас гарного сну.

Що викликає печію?

Печія може бути спричинена багатьма речами, але основною причиною є їжа. Це може бути викликано певними продуктами, які ви їсте – жирною картоплею фрі та гарячими крильцями, – а також тим, що ви їсте занадто багато або просто з’їдаєте велику та важку їжу перед сном. Детальніше: https://diagnoz.in.ua/korysno-znaty/pochemu-v-horle-kak-budto-yzzhoha/

Газовані та алкогольні напої також можуть викликати печію. Люди з надмірною вагою часто страждають від печії. Навіть кілька зайвих кілограмів можуть чинити тиск на шлунок, змушуючи кислоту закидатися в стравохід.

Що таке розлад шлунка?

У більшості випадків розлад шлунка викликаний занадто великим, занадто швидким прийомом їжі або вживанням продуктів, на які ваш організм погано реагує — зазвичай це продукти з високим вмістом жиру. Заковтування занадто великої кількості повітря під час їжі може спричинити відрижку та здуття живота, що є ще одним варіантом розладу шлунка.

Інші тригери розлади шлунка включають стрес, куріння чи вживання напоїв з кофеїном, газованих чи алкогольних напоїв.

Що спричиняє розлад шлунка?

Залежно від того, що викликає розлад шлунка, ви можете відчувати біль у животі, здуття живота (відчуття переповнення), відрижку та гази, нудоту, блювання та кислий присмак у роті, «бурчання» шлунка і навіть діарею. Симптоми зазвичай погіршуються, коли ви відчуваєте стрес, але зазвичай минають через кілька годин.

Розлад шлунка може бути пов’язаний з серйознішими хронічними захворюваннями, включаючи виразки, аномалії підшлункової залози або кислотний рефлюкс. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ваші симптоми серйозні або тривають понад два тижні.

Голос Сокальщини на GoogleNews