Поради

Вітчизняне насінництво: як провідні агропідприємства вирішують нагальні проблеми галузі

Україна належить до числа провідних аграрних країн світу, а власне насінництво відіграє важливу роль у розвитку сільськогосподарського сектору. Маленькі і великі підприємства прагнуть конкурувати не лише одне з одним, але й борються за вихід на світові ринки, а без якісного продукту це просто неможливо.

Як працюють лідери українського аграрного сектору

У Насіннєвій організації України відзначають, що сфера просувається вперед попри нагальні проблеми — генетичну виснаженість сортів (якщо насіння не оновлюють, його потенціал з кожним роком погіршується), некоректну технологію доробки й вирощування, неналежний обробіток ґрунту.

Причинами цього часто стає банальний брак досвіду чи застарілі способи господарювання. За таких умов впевнене лідерство здобувають такі прогресивні агрокомпанії, як Biligrain, що базується в Красилівському районі Хмельницької області. Підприємство займається селекцією кращих світових сортів бобових та зернових, вирощуванням за методом точного землеробства і професійною доробкою до посіву.

Більше інформації містить офіційний сайт Biligrain. Інтернет-ресурс присвячений підприємству та висвітлює основні напрямки його діяльності:

  • власне землеробство;
  • професійна доробка і підготовка матеріалу до посіву;
  • аграрний супровід партнерських компаній.

У розділі «Про компанію» зазначено, що мета агрофірми — вирощування насіння високої якості, що гарантує отримання справді цінного продукту. Ключем до успіху вважають генетично здорове, сильне зерно, адже у комплексі з раціоналізацією обробітку ґрунту воно забезпечує отримання стабільно високих показників урожайності. Уся діяльність підпорядкована принципу «збагатити життя і виробників, і споживачів».

Як це виглядає на практиці та які переваги надає професійна підготовка до посіву

Аграрне підприємство має у розпорядженні власний земельний банк площею понад 2,5 тисяч га, який успішно використовує для розмноження посівного матеріалу. Обробка земельних угідь здійснюється з максимальним задіянням новітніх технологій та автоматизації, що дозволяє раціонально використати потенціал полів, грамотно розподілити ресурси, а відтак — збільшити врожайність і прибутковість. Вирощування сортового, гібридного та органічного насіння супроводжується відповідними сертифікатами якості.

Минулого року Biligrain успішно запустили власний насіннєвий завод. Зауважимо, що виробництво повністю автоматизоване. Рух насіння з поля у мішок підготованого посівного матеріалу ретельно контролюють на кожному етапі, аби уникнути ймовірних пошкоджень зерна. Стабільні показники температури і вологості повітря у виробничих приміщеннях, а також постійна аерація забезпечують дотримання оптимальних умов для виконання ключових процесів: очистки, протруєння, сушіння, доробки й фасування зерна. Тут діє сучасна лабораторія європейського зразка, яка контролює основні показники якості.

Компанія пропонує аграріям придбати якісний, генетично здоровий матеріал під посів, що має значний потенціал урожайності. Це квасоля, близько 20 сортів озимої пшениці (серед них як ранні, так і середньо- чи пізньостиглі), соя, ярий ячмінь.

Крім того, агрофірма надає інформаційний та технічний супровід, а саме:

  • допомогу з вибором ділянки й насіння, а також добрив та ЗЗР;
  • надання технології;
  • вирощування й збирання культури;
  • економічне обґрунтування.

Заявку можна залишити на сайті. Партнерська програма націлена перш за все на підтримку та гарантований збут врожаїв, вирощених із реалізованого зерна.

Голос Сокальщини на GoogleNews