Поради

Все про відпочинок з наметами

Зміна обстановки завжди дарує нові враження і заряджає енергією. Одні вибирають подорожі з проживанням в комфортабельних готелях і цивілізацію, інші – кілька днів далеко від міста і умови, наближені до диким. Не всім другий варіант до душі, але, як показує практика, досить один раз відчути задоволення від єднання з природою – і спрага до походам захоплює назавжди. Як вибрати обов’язковий туристичний атрибут для походів – намет, де відпочити «дикуном» і що ще взяти з собою, розповіли консультанти інтернет-магазину «Мандрівник».

Як вибрати намет для походу

Умовно всі намети можна поділити на три групи:

  • Для високогір’я;
  • Для середньогір’я;
  • Для рівнини.

Все високогірні намети поділяються на штурмові і експедиційні. Їх встановлюють на великій висоті: конструкції розраховані на сильний вітер, сніг і мороз. Між двома підгрупами є істотні відмінності. Експедиційні моделі призначаються для того, щоб створити базовий табір перед сходженням, тому можуть використовуватися протягом тривалого часу. Штурмової варіант має полегшена вага і менші габарити для більш легкого перенесення спорядження в складних погодних умовах і підходить для того, щоб розбивати короткочасні табору.

Намети для середньогір’я більш комфортні, але важать відносно небагато. Їх вважають універсальними і часто набувають для всіх видів походів досвідчені туристи.

Новачкам варто звернути увагу на рівнинні намети, які використовують в нескладному туризмі, під час поїздок на море з проживанням на березі.

Залежно від форми, можна підібрати намет у формі півсфери, напівбочки або шатра. Бюджетний намет сьогодні виробляється в дуже невеликій кількості і вважається нефункціональної моделлю. Єдиний плюс – невелика ціна.

Півсфера – комфортна у використанні намет, яка легко і швидко встановлюється, зберігає стійкість навіть в самий сильний вітер. Простору в ній не так багато, як в напівбочкою, але для нетривалих походів спорядження цілком згодиться.

Намети в вигляді напівбочки забезпечують достатній простір для перебування, але мають велику парусність і через це не годяться для туризму в вітряну погоду.

Відпочинок з наметами: що брати

Подбати про дах над головою на час активного відпочинку важливо, але не достатньо. Для максимального комфорту і безпеки обов’язково візьміть з собою:

  • Аптечку, в якій є кошти для перев’язки і зупинки крові, препарати від високої температури і порушень травлення;
  • Спальний мішок, карімат;
  • Набір теплого одягу за принципом багатошаровості;
  • Посуд – казанок, каструлю, сковороду, металеві кружки і тарілки, а також пакети для сміття;
  • Репеленти від комах;
  • Провізію – крупи, овочі, консерви і т.д.

Де відпочити з наметом

Отже, намет і все необхідне туристичне спорядження куплено. Справа за малим – вибрати напрямок для відпочинку. Де в Україні можна відпочити в наметах?

Південна частина України. На піщаних пляжах Одеської, Херсонської, Миколаївської областей можна встановити намет і прожити так пару тижнів. Туристи закуповують провізію в сусідніх магазинах, а поставити машину на парковку або скористатися вигодами можна на території кемпінгу. Це такі населені пункти, як Грибівка, Кароліно, а також наметовий табір «Кімбурн Кемп» в Херсонській області.
Відпочинок на Західній Україні з наметом порадує своєю ціновою доступністю і великою кількістю красивих місць. У числі найбільш комфортабельних кемпінгів для ночівлі з палатками – «Білий Слон» в Івано-Франківській області, кемпінг під Маковиці для піших мандрівників, «Незабудка» у Волинській області.

Зрозуміло, відпочити в наметі можна і за містом. Головне – мінімум туристичних речей і бажання відкривати новий види відпочинку.

Голос Сокальщини на GoogleNews