Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вибір постачальника електроенергії: свобода чи тільки видимість?

Вибір постачальника електроенергії: свобода чи тільки видимість?

З липня 2019 року в Україна перейшла на європейську модель ринку енергетики. Це був логічний і очікуваний крок у реформуванні енергетичної галузі країни. Основні зміни, що були впроваджені Законом України «Про ринок електричної енергії», стосувалися формування конкурентного середовища. А це означала, що і постачальник електричної енергії, і підприємства-споживачі отримували більше свободи. В чому же полягали ці зміни.

Здорова конкуренція серед постачальників

Відповідно до новацій, що були введені новою редакцією Закону та Правилами роздрібного ринку електроенергії (затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312), компанії, що займаються постачанням можуть самі встановлювати тарифи. Базова вартість визначалася результатами торгів. На неї відтепер впливають тільки коливання попиту і пропозиції.

Для підвищення своєї привабливості для потенційних клієнтів, кожен постачальник електричної енергії для підприємств міг сформувати кілька тарифних планів. Вони в обов’язковому порядку представлені для ознайомлення на офіційних сайтах компаній у вигляді комерційних пропозицій. Цей документ стає додатком до договору після його підписання.

Але є певні обмеження у ціноутворенні. Жодна з фірм, що займається постачанням електроенергії, не може встановлювати ціну нижчу, ніж собівартість, визначена на торгах біржі плюс податки. Таким чином, своєю постановою НКРЕКП запобігає такому методу нечесної конкуренції, як демпінгування цін.

А щодо споживачів?

Відтепер підприємства також мають більше прав. Вони тепер можуть обирати того, хто буде постачати їм електроенергію, а також змінювати компанію, якщо співвідношення ціни і якості не задовольняє (або з інших причин).

Для вибору партнера, непобутовий споживач ознайомлюється з комерційними пропозиціями та обирає оптимальну. Також до уваги беруться й інші чинники:

У разі остаточного погодження умов, підписується договір про постачання електроенергії.

Але якщо з часом не побутовий споживач виразить намір змінити компанію-постачальника, він може це зробити по завершення поточного звітного періоду із завчасним інформуванням про намір. Новий договір він зможе укласти тільки після погашення всіх рахунків.

Отже, нові умови функціонування енергетичного ринку України дійсно надали більше можливостей усім учасникам. Постачальники мають рівні можливості у пропонуванні своїх послуг. Постачальники вільні обирати ту послугу, яка в повній мірі задовольняє їх потреби та запити. Процес реформування ще триває, але головний крок зроблено, і зроблено досить вдало.

Більш детально дивіться на сайті https://enerhozbuttrans.com.ua/.

Exit mobile version