Поради

Вибір вуличних ліхтарів на стовпи

Залежно від цільового призначення і площі, особливостей ландшафтного дизайну і деяких інших умов території, її облаштування може припускати використання вуличних світильників різних модифікацій: від приладів грунтового типу для підсвічування стежок до настінних і підвісних виробів. При цьому як великі присадибні ділянки заміських домоволодінь, так і зони громадського користування не можуть обійтися без ліхтарних стовпів. Саме вони здатні забезпечити найбільш якісне освітлення великих просторів, роблячи їх зручними і безпечними. При цьому існуючий вибір таких виробів дозволяє підбирати оптимальні моделі для ділянок будь-якого призначення, незалежно від стилю їх оформлення.

Переваги ліхтарних стовпів

Сьогодні вуличні ліхтарі на стовпах застосовуються повсюдно. Їх можна бачити вздовж тротуарів і проїжджої частини, в скверах і парках, на територіях громадських зон та промислових підприємств. Знайшли вони своє застосування і в облаштуванні присадибних ділянок, де активно використовуються в якості джерел основного освітлення.

При правильному виборі місць для монтажу достатньо всього лише двох-трьох таких світлових приладів, щоб забезпечити якісне освітлення прибудинкової простору. Їх головна особливість полягає в формуванні розсіяного випромінювання, що і дозволяє створити максимально зручні та безпечні умови для пересування людей по внутрішній території.

Вуличні ліхтарі для стовпів є найбільш оптимальними виробами для організації освітлення зон зі складною геометрією. Їх установка може бути виконана в будь-якому необхідному місці, що в сукупності з можливістю окремого включення кожного виробу дозволяє якісно висвітлити будь-яку зону присадибної ділянки або іншій території. Крім іншого, це також дає можливість підвищити ступінь захищеності домоволодіння від несанкціонованого проникнення.

Вибір вуличних ліхтарів

Існує кілька важливих критеріїв підбору вуличних світильників для монтажу на стовпи. Перший з них – це джерело люмінесценції. Найбільш оптимальними варіантами є LED-ліхтарі, які, на відміну від ламп розжарювання, мають ряд важливих переваг. це:

  • великий експлуатаційний ресурс, що становить більше п’яти років;
  • незначне енергоспоживання;
  • високі світлові характеристики (рівномірний, щільний потік без мерехтіння);
  • можливість застосування як в літній, так і в зимовий період.

Додатково такі світильники можуть бути оснащені реостатом, що дозволяє вибирати бажаний рівень яскравості світла в залежності від поточних потреб.

Також важливо звернути увагу на ступінь захищеності корпусу вироби від проникнення вологи і пилу. Для електроприладів, які встановлюються безпосередньо під відкритим небом, індекс вологозахищеністю повинен становити не менше IP54. Тільки в цьому випадку можна гарантувати, що вода не проникне всередину ліхтаря під час сильного дощу.

Крім того, використані для виготовлення світлового приладу матеріали повинні бути стійкі до впливу негативних атмосферних чинників. Це сплави на основі алюмінію і сталі, а також зносостійких пластиків.

Що ж стосується дизайну, то сьогодні ринок пропонує величезний асортимент зовнішніх світильників для монтажу на стовпи. Це як ультрасучасні діодні панелі в стилі хай-тек, так і ліхтарі під середньовічні вироби з газовими пальниками. Все це дозволяє зробити вибір на користь найбільш підходящих виробів під наявний ландшафтний дизайн.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.