Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Червонограда

Види і способи лікування косоокості

Існує безліч захворювань, симптомом яких стає косоокість (страбізм). До них відносяться ентеровірусний енцефаліт, мікроцефалія, арахноїдит і інші серйозні патології. Порушення скоординованої роботи обох очей має лікуватися тільки після того, як офтальмолог проведе комплексну діагностику, виявляючи причину.

Кілька видів косоокості

Патологія також носить назву гетеротропія. Крім видимого дефекту, вона проявляється запамороченнями, мігренню, погіршенням зору. При нормальному зорі мозком обробляється побачена картинка з кожного ока, і вона тривимірна, а при косоокості процес порушується, і мозок не може обробити дані. Згодом уражене око майже не виконує своїх функцій і атрофується. Ось чому важливо виправляти ситуацію на ранніх етапах.

У клініці «Візіум» лікування косоокості проводиться досвідченими лікарями із застосуванням новітнього обладнання. Задіюється комплекс терапевтичних програм, сіноптофор і інші методи за показаннями. Серед них амбліопанорама, макулостімулятор, магнітотерапія.

Гетеротропія має кілька видів. Косить очей може бути зміщений не тільки до перенісся, а й до скроні, а також дивитися вгору або вниз. Неправильно розвинені можуть бути і обидва ока, проявлятися косоокість може постійно або періодично. Клінічна картина підрозділяється таким чином:

Косоокість може бути вродженим або набутим, частіше діагностується у дітей. Офтальмолог допомагає дитині відновити нормальний зір. Виправлення страбізм у дорослих має набагато менші шанси.

Чому виникає косоокість

У дитини патологія розвивається через деяких захворювань матері під час вагітності, передчасних пологів. Загальні причини будуть наступними:

При рефракційних порушеннях – міопії або далекозорості – косоокість називається акомодаційні. Якщо патологія пов’язана з неправильним розвитком плоду в утробі матері, то страбизм неакомодаційній.

сучасне лікування

У офтальмолога в арсеналі безліч видів діагностики. До них відносяться дослідження очного дна, структур очного яблука. Лікар за допомогою периметрії визначає поля периферичного зору. Кут косоокості визначається приладом сіноптофор, який також дозволить:

Лікування косоокості виконується консервативним і хірургічним шляхом. Перший варіант має кілька способів:

До апаратного способу відносяться: лазерна стимуляція, вакуумний масаж, амбліокор і інші методи. Для дітей використовуються в тому числі оклюзивні пов’язки, які необхідно носити щодня протягом 4 місяців.

Хірургічний метод використовується для усунення косоокості у дорослої людини. Показанням стануть неакомодаційній тип і паралітичний. Операція безпечна, після неї знадобиться приймати відновлювальні препарати курсом для підтримки ефекту.

Exit mobile version