Стелажі належать до найбільш поширених видів торгового обладнання. Вони потрібні в магазинах будь-якої специфіки для демонстрації, зберігання та продажу товарів. Конструкції стаціонарні або такі, що регулюються за висотою, мають прямі чи з нахилом полиці, постійно несуть навантаження.
Джерело: art-trade.com.ua
Якість та безпечність обладнання визначаються в процесі перевірки. Коли її проводять, конструкції перевіряються на відповідність держстандартам. Спеціальні випробування проводяться у кілька етапів. Серед них є спільні для всіх конструкцій. Це:
- огляд зовнішнього виду одиниці товару;
- перевірка якості використаних матеріалів;
- визначення надійності покриття поверхонь;
- виявлення в товарі відхилень від обов’язкових розмірів та форми;
- з’ясування ступеня окиснення деталей;
- перевірка на утворення тріщин, розшарувань, нерівностей.
Проводиться також перевірка виробу на його стійкість до статичних навантажень у горизонтальному/вертикальному положенні. Під час вертикального застосовується 125% максимального, вказаного в паспорті. Якщо з’явився прогин, вимірюється його величина, але вона не повинна перевищувати 1/200 від загальної довжини опорного перекриття.
Для перевірки витримки горизонтального навантаження береться 50% від максимальних значень за паспортом. Виявлене відхилення стійки щодо перпендикуляра повинно бути мінімальним.
Стелажі: вибір з урахуванням вимог безпеки
Асортимент обладнання швидко поповнюється новими зразками. Оновлюється майже кожен тип конструкцій: розбірні/цілісні, кутові, пристінні, торцеві. Вони привертають увагу зовнішнім виглядом, дизайном, але вибрати справді якісну продукцію буває складно.
Важливо, щоб товар вирізнявся не лише привабливим зовнішнім виглядом, а й надійністю. Однією з головних вимог до виробу завжди є безпека. В ART-Trade покупцеві пропонується продукція, що відповідає всім вимогам.
З наявних видів стелажів спеціалісти часто рекомендують віддавати перевагу металевим, як найміцнішому обладнанню.При виборі звертаємо увагу на ознаки якісного товару. Серед них:
- антикорозійне покриття;
- здатність протистояти несприятливим погодним умовам;
- відповідність специфіці магазину чи складу;
- здатність витримувати оптимальні навантаження.
Варто взяти до уваги, що полиці легких меблів можуть витримати до 50 кг кожна, а система з ними − до 600 кг.
Джерело: art-trade.com.ua
Для важкого товару на складі слід звернути увагу на інший варіант. Вся конструкція з кількох настилів, прикріплених до підпор, повинна витримувати до 2100 кг, а кожна з її полиць − 300 кг.
Як вибрати стелажі, які підлягають випробуванням?
Проведення випробувань є обов’язковим. Особливо воно стосується продукції, виготовленої за новим проєктом.
Під час експлуатації конструкції перевіряються в рамках профілактичних заходів. Щодо того, як часто вони повинні проводитись, спеціалісти радять робити це регулярно.
Передусім перевіряється обладнання з найбільшим ризиком. Ідеться про постійне навантаження, розташування у вологому приміщенні або занадто близько до точок електроживлення.
Працівники магазину/складу не повинні залишати поза увагою стан стелажів. Якщо виявлено фактори, здатні вплинути на безпеку робочого місця, заходи вживаються негайно.
Серед негативних факторів можуть бути:
- перевантаження;
- неправильний розподіл навантажень;
- незадовільний технічний стан;
- пошкодження поверхні або з’єднань.
Усунути недоліки можна, звернувшись до ART-Trade.
Джерело: art-trade.com.ua
Спеціалісти допоможуть виправити ситуацію на краще, при необхідності − виготовити й замінити пошкоджені елементи, або виготовити потрібні стелажі для магазину будь-якої спрямованості.
Матеріали, з яких виготовлені стелажі
Надійність та міцність продукції залежить від кількох факторів, і не абияке значення мають матеріали, використані для її виготовлення. Це ДСП, плита з найдрібнішої тирси, сталь, метал. З них виготовляються конструкції:
- пластикові,
- скляні;
- металеві;
- перфоровані.
Для підвищення стійкості готових конструкцій перед високими температурами і підвищеній вологості на поверхні наноситься захисне покриття (емаль, оцинкований сплав).
Як уникнути нещасних випадків зі стелажами?
Нещасні випадки можуть трапитись при експлуатації навіть якісних конструкцій. Ідеться про порушення правил безпеки.Трапляються механічні пошкодження, ударні навантаження, експлуатація обладнання з пошкодженими деталями.
Для уникнення нещасних випадків не варто:
- завантажувати яруси/полиці вище допустимих значень;
- кидати вантаж на полиці;
- використовувати несправні пристрої,
Кожен, хто дотримується правил безпеки, подібних випадків уникає. Однією з головних умов є також надійність конструкцій.
Де проводяться випробування стелажів?
Не слід проводити випробування безпосередньо в магазині чи на складі.Така робота виконується в лабораторії з механічної безпеки, де перевіряють стійкість не лише до навантажень, а й до кривизни, скручування та інших дефектів.
За результатами видається докладний звіт щодо стану стелажних систем та відповідності вимогам нормативної документації.
Тип та конструкція стелажів
Надійність залежить від використання обладнання за його призначенням та міцністю.
Є такі види конструкцій:
- відкриті/закриті;
- цілісні/розбірні;
- кутові;
- пристінні;
- торцеві.
Наприклад, відкриті надають вільний доступ до товару, а закриті призначені для продукту, при виборі якого потрібна консультація продавця.
Для складування використовуються металеві збірно-розбірні стелажі з великою вантажністю. Кожен з них − це багатоярусна модульна конструкція
Слід визначитися, який саме тип обладнання знадобиться більше для вашого бізнесу.
FAQ
Чи потрібно випробовувати стелажі?
Так. З метою профілактики рекомендується регулярно проводити випробування стелажі на міцність.
Які стелажі не підлягають випробуванням?
Не підпадають під випробування стелажі висотою понад 16 метрів і навантаженням понад 1,5 тонни.
Хто має випробувати стелажі?
Випробування проводяться спеціалістами лабораторії з механічної безпеки.
Як часто проводять випробування стелажів?
Фахівці радять проводити випробування раз на рік.