Поради

Вироби з металу складної форми

У безлічі галузей потрібно штампування листового металу, дана технологія використовується для виробництва безлічі різновидів деталей і запасних частин. Якщо говорити про габарити одержуваної продукції, то деталі можуть бути як великими, так і дрібними, а за обсягом – просторовими (об’ємними) і плоскими. Саме за допомогою штампування металу ми можемо отримувати готові вироби складної геометричної форми, а саме:

  • металоконструкції;
  • різноманітний інвентар;
  • інструменти та комплектуючі до них;
  • патрони і втулки;
  • різні декорації.

Якщо говорити простою мовою, то штампування листового металу являє собою процес віджиму необхідної форми на металевому листі за допомогою потужного преса. Під впливом високого механічного тиску метал приймає необхідну форму. Складні вироби можна виготовити тільки при наявності спеціалізованого ковальсько-пресового верстата.

Класифікація штампування

Для того щоб метал прийняв необхідну форму, використовують 2 види штампування: гарячу і холодну. Назви говорять самі за себе. У процесі гарячої метал спочатку нагрівають до певної температури, а при холодній – метал не піддається впливу високих температур. Але в кожному з типів є свої нюанси і особливості.

холодний спосіб

Даний тип має на увазі використання не тільки листового металу, але і смуг і стрічок. Підготовлений матеріал проходить кілька стадій прокатки. Також можливість холодного штампування обмежена товщиною вихідного матеріалу. Листи повинні бути пластичними. Найбільш часто використовуваним сировиною є такі матеріали:

  • сталь з відносно низьким вмістом вуглецю;
  • алюміній і його різні сплави;
  • мідь і латунь.

До того ж слід зазначити, що холодне штампування на увазі використання не тільки металу, але і шкіри, фетру та іншого текстилю. Перевагою використання заготовок неметалевої природи є те, що готова продукція стає міцною і жорсткою, а також є можливість виготовити дуже дрібні і складні за своєю формою деталі. Налагоджений процес холодного штампування, якісне обладнання та кваліфіковані фахівці гарантують величезна кількість готових виробів за одну зміну.

Гаряче штампування

Цей процес відбувається за допомогою спеціального інструменту – штампа. Старт починається після досягнення заготівлею кувальної температури. Штамп може бути як відкритого, так і закритого типу. Він виготовляється заздалегідь по необхідним макетів, і при досягненні всіх потрібних факторів втискається в лист металу, тим самим надаючи йому певну форму. Даний тип штампування дозволяє працювати з товстими листами.

Сам процес може бути як поставленим на конвеєр, так і використовується для виробництва невеликої кількості деталей або ж для поодиноких випадків – при виготовленні однієї або декількох виробів.

Голос Сокальщини на GoogleNews