Поради

Вивчення англійської для початківців: як швидко та ефективно опанувати мову

У сучасному світі рано чи пізно кожен ставить собі за мету вивчити англійську. Хтось ставить собі це завдання ще в школі, хтось у молодості, а хтось – уже бувши в зрілому віці. Хай там як, навіть якщо вивчення англійської для початківців вже починалося раніше, після занадто тривалої перерви все одно часто доводиться починати з азів, щоб відновити в пам’яті окремі моменти, а це не завжди буває легко. Освоїти англійську навіть початківець зможе в будь-якому віці, як самостійно, так і записавшись до школи англійської мови. Потрібно лише побудувати відповідний план навчання.

З чого потрібно починати?

Відповідь на це запитання досить проста – з алфавіту. Але куди рухатися далі, опанувавши вимову звуків і букв? Зайнятися граматикою чи одразу зайнятися мовленнєвою практикою? Далі наведено алгоритм дій, який дасть змогу ефективніше опанувати англійську мову для початківців та швидше просунутися далі:

  1. Алфавіт. Англійську для початківців слід розпочати саме з алфавіту. Важливо не тільки засвоїти як вимовляються літери, а й розібратися, коли ті чи інші букви не вимовляються зовсім або ж змінюють своє звучання. Усе це обов’язково стане в пригоді під час освоєння читання.
  2. Початковий словниковий запас. Вивчивши теоретичне читання слів, час переходити до практики. Важливо сформувати початковий запас англійських слів, які потім можна буде вибудувати в речення. Можна починати з найпростіших слів, але бажано, щоб вони належали до різних категорій. Наприклад, кольори, предмети, цифри тощо.
  3. Базова граматика. Граматичні правила – це наступний щабель вивчення англійської мови для початківців. Перш ніж починати вибудовувати речення на основі свого словникового запасу, потрібно розуміти, як правильно це робити – в якому порядку повинні ці слова стояти і так далі. Правил дуже багато, тому не варто відразу забігати далеко вперед.
  4. Аудіо-уроки. Навіть перебуваючи на початковому рівні, корисно слухати вимову нейтивів – носіїв мови. Це дуже допоможе зі сприйняттям реальної англійської мови на слух.
  5. Первинна практика. Деякі учні впевнені, що практикувати мову на перших порах ще рано, проте це не так. Що раніше почнеться практика мовлення, то швидше вийде звикнути до вимови та звучання, і то простіше буде надалі заговорити. Якщо почати практикуватися в мовленні вже з перших занять, то й подальше навчання пройде легше.

Практичні поради для успішного вивчення англійської мови

Опанувавши ази, а також підібравши для себе найбільш слушний спосіб навчання (самостійно, з репетитором або на курсах), дуже важливо взяти до уваги ці корисні поради, які допоможуть зробити навчання більш ефективним і швидше домогтися успіху:

  • Виконувати вправи. Тим, хто зайнявся вивченням мови вже в дорослому віці, може здатися, що виконання вправ не має особливого сенсу, і краще зайнятися вивченням матеріалу далі. Але важливо розуміти, що відсутність практики не дасть змоги досягти видимих результатів. Якщо писати або говорити багаторазово, отримані знання краще відкладаються в пам’яті.
  • Використовувати мову. Якщо мову не практикувати, її дуже легко забути. Тому дуже корисно буде періодично розмовляти усно або письмово з ким-небудь, хто знає англійську добре. Корисно, зокрема, складати монологи. Як варіант – промовляти вголос усі свої дії або думки англійською мовою. Якщо є можливість, можна вирушити за кордон або познайомитися з іноземцем для спілкування мережею.
  • Не пропускати заняття. Трапляється так, що відвідати урок з якоїсь причини не виходить або ж просто не хочеться. Не страшно, якщо пропуск був один або два рази – пропущений обсяг буде неважко нагнати самостійно або з іншою групою. Однак із регулярних пропусків нічого доброго не вийде. Надолужити такі обсяги стане вже набагато складніше і в підсумку великий ризик просто кинути навчання.

4 способи ефективного вивчення англійської мови - LeadUP

Як скоро можна буде помітити перші результати навчання англійської?

Насправді все залежить від того, якого результату студент планує досягти. Якщо мета – вільно обговорювати загальні повсякденні теми, то вже мінімум через пів року можна буде бачити помітні успіхи. Якщо ж стоїть завдання досягти максимально можливого рівня, а також отримати сертифікат, тоді часу доведеться витратити набагато більше.

Так чи інакше, дотримуючись згаданих тут алгоритмів і порад, робити перші успіхи учень почне зовсім скоро, незалежно від того, яку мету він собі намітив. Навіть щобільше. Якщо студент виявив бажання вчити англійську мову для початківців, при цьому він має достатню посидючість і готовий працювати не покладаючи рук для досягнення своєї мети, у нього є всі шанси здобути навичку вільного англійського мовлення вже протягом одного року.

Можливо, в якийсь момент може здатися, що в підручниках і контролі викладача вже нема потреби, але подібне рішення може стати пасткою. Щоб ніким не контрольовані навички не погіршилися, можна замість вчителя просто “перемикнутися” на нейтива для підтримки спілкування. Він зможе за потреби виправити акцент і пояснити допущені помилки.

Голос Сокальщини на GoogleNews