Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Як безпомилково підібрати ремкомплект гальмівного супорта?

Ніхто не заперечуватиме факт – гальма це безпека. І справді, система сповільнення – це повноцінний засіб керування автомобілем, зниження ефективності якого загрожує наслідками. Збільшений навіть на 5-10% гальмівний шлях може призвести до ДТП найрізноманітніших наслідків. Тому своєчасне обслуговування та ремонт тут відіграють першорядну роль.

Одним із ключових елементів гальмівної системи є супорт. На практиці це механізм, який стискає і розтискає колодки навколо диска. Супорт може нагріватися, зношуватися, забитися брудом – загалом, всіляко створювати проблеми водію. Тому технічні регламенти наполегливо радять робити профілактику гальм бодай двічі на рік.Якими проблемами може засмутити гальмівний супорт? Говорячи про роботу механізму, варто виділити два важливі вузли: направляючи втулки та поршні, що під тиском стискають колодки. Все це – елементи, що рухаються, які за добу можуть зробити кілька сотень переміщень. А якщо врахувати, що супорти нагріваються, то відсутність мастила та захисних елементів у цих вузлах швидко призведуть до нерівномірного зносу, а то й заклинювання. Далі розплутувати клубок наслідків не станемо – все досить очевидно.

Як впоратися, а точніше – попередити проблеми із гальмівною системою? Якщо видно ознаки пошкодження гумових захисних ущільнювачів, то насамперед слід встановити ремкомплект супорта. Благо, купити такий набір ви можете у спеціалізованих магазинах – ціна, як правило, не боляче вдарить по кишені. Як приклад – асортимент ремкомплектів в магазині Tormozi.ua. Але – що то за набір?

Ремкомплект гальмівного супорта – це, як правило, набір гумових ущільнювачів – пильовіків та манжет, що захищають направляючи та/або поршень (взагалі комплектація залежить від виробника, і її краще уточнювати в кожному випадку окремо). Цей набір – важлива дрібниця, яка допомагає уникнути серйозніших проблем з гальмами в майбутньому. Найменші підозри на пошкодження гумових ущільнювачів мають стати приводом для покупки ремкомплекту. Що входить до набору? Мінімум – це всі гумові пильовики та манжети для поршня/поршнів. Іноді можуть бути і ковпачки направляючих втулок. Повний ремкомплект може включати в себе не тільки всі гумки, але і власне поршні супорта. Ціни, зрозуміло, змінюється в залежності від комплектації, тому краще знати заздалегідь які ущільнювачи у вас пошкоджені і вимагають заміни.

Як вибрати? Якщо все ж таки з вашими механізмами трапилося якесь лихо і потрібно відновлення функціональності, то потрібно чітко розуміти який ремкомплект супорту вам підійде. Справа в тому, що гальмівна система – не універсальний вузол, і для кожної моделі вона має свій тип та розміри поршнів. Більше того, навіть на ту саму модифікацію могло встановлюватися кілька видів систем.

Шляхів точної ідентифікації два: перевірка комплектації за ВІН-кодом або перевірена інформація щодо параметрів ваших супортів. Перший спосіб буде зручний для тих, хто має доступ до оригінальних каталогів запчастин вашого автовиробника, проте навряд чи таких більшість. Найчастіше автолюбителі можуть спертися тільки на дані авто, і не більше. Тому для другого шляху вам необхідно буде уточнити розміри супорта: діаметр поршня, його висоту, а також тип гальмівної системи – зазвичай логотип наноситься на корпус механізму: ATE, TRW, Akebono, Brembo і так далі. І вже маючи ці дані, ви можете через каталог підібрати потрібний ремкомплект.

Який краще купити – оригінал чи замінник? Оригінальний ремкомплект супорта, звичайно, найкраще рішення, але тут є пара підводних каменів. По-перше, далеко не автомарки пропонують ремонтні набори до своїх гальм – іноді лише супорт у зборі. Другий момент – ціна. Вартість оригінального ремкомплекту супорта може бути досить високою. Що стосується якості, то замінники не тільки не поступаються штатним пильовикам і манжетам, а й іноді перевершують їх за стійкістю та ресурсом. Тому купити ремкомплект – аналог бачиться цілком розумним та раціональним рішенням.

Exit mobile version