Поради

Як довго може не проявлятися гепатит С?

Hepatitis C, є найбільш поширеною інфекцією, що передається через кров. Проте більшість людей не підозрюють, що є переносниками вірусу.

Якщо ВГС не діагностована і не лікувати, він може спричинити серйозні пошкодження печінки, органну недостатність і навіть смерть. Це захворювання є причиною номер один для операції з пересадки печінки.

Отже, чому гепатит С так часто не діагностують і не лікують?

Багато пацієнтів з HCV не мають проявів.

Люди з ВГС зазвичай не мають помітних симптомів від 20 до 30 років. У інфікованих не спостерігається значних ознак, коли вони вперше заражаються, а потім вони можуть залишатися безсимптомними протягом багатьох років, навіть якщо захворювання викликає пошкодження печінки та інших органів.

Вони відчувають себе абсолютно здоровими до тих пір, поки хвороба не розвинеться і не викликає серйозне запалення і рубцювання залози. Потім хворі дізнаються, що вони інфіковані, одним з трьох способів, вони:

  • проходять плановий огляд у сімейного лікаря, і їх аналізи крові показують підвищений вміст ферментів в печінці;
  • намагаються здати кров, і їм повідомляють, що вони не можуть її здати, тому що у них виявлено гепатит С;
  • в кінцевому підсумку бачать помітні симптоми і звертаються за допомогою.

Навіть при тестуванні у більш ніж половини всіх заражених людей підвищений рівень ферментів або аномалія в печінці з’являються тільки після того, як відбулося серйозне пошкодження.

Історично багато людей не проходили тестування.

Попередні рекомендації заохочували діагностику тільки тих, хто вважався схильним до ризику. Серед тих, хто пройшов скринінг на ВГС, були індивідууми:

  • коли-небудь, хто вживає заборонені наркотики ін’єкційним шляхом;
  • яким була зроблена трансплантація органів або переливання крові до 1992 року;
  • кому давали концентрати факторів згортання крові, вироблені до 1987 року;
  • народжені від інфікованих матерів;
  • які брали участь у довгостроковій програмі діалізу нирок; яким був поставлений діагноз з ВІЛ;
  • з симптомами або ненормальним тестом на фермент печінки;
  • яким була зроблена трансплантація органу від донора, у якого пізніше був діагностований HCV $
  • що працюють в області медицини і, можливо, піддався впливу вірусу.

Незважаючи на те, що ці критерії здаються великими, вони не беруть до уваги велику кількість інфікованих людей, і вони залишаються невиявленими.

Багато, що входять до групи ризику, не хочуть визначати свої фактори небезпеки.

Чи повинен я бути перевірений на гепатит С?

У зв’язку з тим, що так багато людей не діагностовано і не отримують лікування від зазначеного недуги, Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) рекомендують, щоб всі дорослі пройшли тестування хоча б один раз.

Тестування просте і проводиться за допомогою аналізу крові на антитіла до гепатиту С. Якщо у кого-то виявляється позитивний результат на антитіла до Hepatitis C, зазвичай проводиться повторний тест для пошуку вірусу в кровотоці, який називається діагностикою на вірусне навантаження (тест РНК або ПЛР) .

Переваги раннього тестування

Приблизно в 20 відсотках випадків фаг зникає сам по собі протягом шести місяців після первинного зараження, але решту 80% переростають в хронічну стадію хвороби, яка може повільно руйнувати печінку.

Оскільки вірус зазвичай не виліковується сам по собі, тестування – єдиний спосіб переконатися, що у інфікованих не розвинеться хронічна форма.

Як правило, чим молодша людина, коли він заразився, тим довше (іноді 25 років і більше) у його тіла розвинуться серйозні патології, такі як цироз. Однак у тих, хто інфікований в більш старшому віці, наприклад, в 50 років, може розвинутися цироз в половині випадків.

Імовірність ушкодження залози та інших органів в результаті гепатиту С різко знижується, якщо його діагностувати і лікувати на ранній стадії. Навіть у тих, хто проходить тестування через багато часу після первинного зараження, ефективна терапія знижує ймовірність розвитку цирозу в рак печінки.

Хоча інфекція може викликати ускладнення, такі як рубці і ураження печінки, лікування ефективне уповільнює прогресування захворювання або навіть повністю знищує недуга.

Нові противірусні препарати прямої дії (ПППД, DAA) практично не мають побічних ефектів, і їм потрібно менше часу для ремісії вірусу.

Пацієнту приймати дженерики не складає труднощів.

Прийом таблеток можна здійснювати вдома і немає необхідності лягати на стаціонарне лікування в клініку. Досить слідувати рекомендаціям лікаря, чи не перевищувати дозу і приймати медикаменти в один і той же час.

Таким чином приймаючи ліки від гепатиту С, хворий за 8-24 тижні вилікується від недуги в 98% випадків.

Купити софосбувір, як і інші ПППД, можна в онлайн-аптеках.

Голос Сокальщини на GoogleNews