Поради

Як можна зробити альтернативне опалення

Якість обігрівання вашого будинку впливає на комфорт перебування людини у приміщенні. На опалювальну систему слід виділи особливу увагу, адже без її відсутності не можливе перебування в зимовий період року. На сьогоднішній час існує багато різноманітних систем опалення, які мають свої особливості. Особливу увагу слід приділити альтернативним джерелам обігрівання дому, адже вони спрямовані на економію викопних джерел енергії та екологію навколишнього середовища.

Як можна зробити альтернативне опалення

Альтернативне опалення являють собою системи, які працюють на відновлювальних джерелах енергії. До відновлювальних джерел відносять використання наступних механізмів:

  • теплові насоси;
  • сонячні колектори;
  • теплові акумулятори та ін.

Теплові насоси

Робота теплових насосів забезпечує роботу систем опалення, водопостачання та кондиціонування. Така система працює за рахунок отримання енергії з навколишнього середовища. Що дає змогу отримувати безплатну енергію із землі, води, повітря. Але при цьому на циркуляцію теплоносія необхідне підключення до електромережі.

Принцип роботи теплового насосу подібний роботі побутового холодильника, але є деякі відмінності в роботі. По використовуваному середовищі теплові насоси поділяють:

  • Теплові насоси «грут-вода» – найбільш універсальні апарати, адже вони підходять під будь-які кліматичні умови. Такі системи забирають теплову енергію з землі, завдяки буріння свердловин, де і забирається тепло з грунту.
  • Теплові насоси «вода-вода» доцільно застосовувати при наявності поблизу водоймищ (ставок, озеро), де тепло забирається з води.
  • Теплові насоси «повітря-вода» з повітряного середовища забирається енергія, яка передається в систему обігріву.

Теплові насоси «повітря-повітря» працюють за принципом спліт-системи, тобто акумулюють тепло із навколишнього середовища. Які і попередній тим, ці системи не вимагають великих капітальних вкладень. А сучасні інверторні компресори таких теплових насосів здатні опалювати приміщення навіть при температури -30 ◦С.

Продуктивність теплових насосів напряму залежить від температури джерела тепла, чим вище температура тим більша економія.

Монтаж опалення у Львові, Києві чи будь то вся Україна, такого типу має мати своє техніко-економічне обгрунтування. Адже слід виконати відповідні розрахунки, які покажуть доцільність використання даного джерела енергії.

Геліосистеми

Це пристрої , які призначені для перетворення енергії сонячного випромінювання в теплову чи електричну енергію. Доцільність використання цієї системи полягає в отриманні безкоштовної енергії Сонця.

Геліосистеми для обігріву дому можуть використовуватись наступним чином:

перетворення енергії сонця в електроенергію, яка використовується опалювальним обладнанням;

використання енергії сонця для нагріву рідкого теплоносія, який буде циркулювати в системі опалення за допомогою насосу.

Для поглинання сонячної енергії використовують колектори. Сонячні колектори в свою чергу поділяються на:

  • плоскі;
  • вакуумні;
  • повітряні.

Основним недоліком таких систем є неординарність сонячного випромінювання в різних регіонах, тобто коли менше сонячного проміння, відповідно менше поглинутої енергії. В зимовий період рекомендується використовувати вакуумні колектори, адже вони здатні працювати при температурі -35 ◦С.

Як замінити традиційну систему опалення на альтернативну

В сучасних умовах замінити привичну систему опалення на альтернативний вид обігрівання не викликає ніяких труднощів. На території України тенденція нетрадиційних джерел енергії починає тільки зароджуватись, адже необхідно вкладати великі кошти на зведення системи. Проте за 5-10 років ці вкладення окупляться.

В першу чергу, щоб звести таку систему необхідно виконати детальний розрахунок, який не допустить помилок в роботі системи. Для монтажу альтернативної системи опалення слід звернутись до кваліфікованих фахівців, вони врахують усі нюанси, які позитивно вплинуть на роботу системи.

Отже, під альтернативним опалення слід розуміти систему опалення, яка використовує енергію навколишнього середовища. Така система здатна економити кошти при експлуатації та забезпечувати екологію місцевості.

Голос Сокальщини на GoogleNews