Поради

Як не зіпсувати кредитну історію?

У всіх хто оформляв хоч один позику, формується кредитна історія. Вона буває нейтральною позитивною або негативною. Але, незважаючи на це кожна людина має право не тільки дізнатися про свою кредитну історію, а й по можливості поліпшити її.

Кредитна історія та прострочення

Щоб історія формувалася позитивної необхідно вносити регулярні платежі. Для цього позичальнику слід щомісяця вносити мінімальний платіж, зазначений в договорі. Таким чином, можна уникнути пониження кредитного рейтингу.

Бувають ситуації, коли позичальник вносить оплату в останній день встановленого терміну в договорі, а грошові кошти переводять із затримкою в кілька днів. Через це обставини слід вносити платежі за кілька днів. Найкраще це здійснювати за п’ять днів до встановленого терміну, таким чином, кредитна історія не буде зіпсована.

Бувають ситуації, коли прострочення сформувалася не з вини позичальника, в таких обставинах слід звернутися в фінансову організацію видала кредит. Якщо все зробити під час, то банк не встигне передати інформацію про затримки і кредитна історія залишиться чистою.

Прострочення платежу не завжди призводить до погіршення рейтингу. У деяких випадках фінансова організація враховує інтереси клієнта і прощає затримку платежу, так як причини, по якій кошти затрималися, можуть бути різними.

У разі, коли позичальник заздалегідь знає, що заплатити в строк платіж необхідно заздалегідь звернутися в організацію, що видала позику. Так вийти підібрати оптимальний варіант і таким чином зберегти хорошу історію.

Як можна відстежувати рухи по кредиту?

Розглянемо на прикладі МФО – KF UA. Для того, щоб дізнатися про час погашення кредиту, платежі, який необхідно внести на рахунок, потрібно здійснити КФ ЮА вхід в особистий кабінет. Пам’ятайте, вся інформація про кредит зберігається саме в особистому кабінеті. Там ви можете бачити залишок по кредиту, акції та пропозиції від організації, а так само пролонгації, якщо такі були.

Бувають не прості ситуації і доводиться реструктуризувати борг. Таке рішення може навіть змінити кредитну історію, якщо вона вже зіпсована.

Причини погіршення кредитної історії

  • Кількість діючих боргів може пошкодити історію, так як до таких клієнтів фінансові організації ставляться з підозрою. Так як наявність декількох кредитів дає сумнів у платоспроможності клієнта.
  • Зіпсувати кредитну історію може порука, так як якщо позичальник не платити своєчасно, то це поширюється на всіх. Якщо фінансові організації не розбираються чому історія зіпсована, вони побачивши подібну запис відмовляють в позиці. Також малоймовірно отримати кредит, якщо на момент оформлення людина є поручителем. Така відповідь буде навіть в разі, якщо кредитна історія позитивна.
  • Перш, ніж ставати чиїмось поручителем варто добре подумати, так як це позбавить можливості звернутися в фінансову організацію за позикою.
  • Зіпсувати кредитну історію можуть самі співробітники банківської установи. З позитивної вона може стати чорною. Так відбувається, коли співробітника банку неправильно передає інформацію про клієнта.
  • Також таке може трапитися в результаті шахрайства. Чи не сумлінні люди крадуть персональні дані і оформляють кредити на чужі паспортні дані.

Якщо дотримуватися термінів виплати кредитів, то історія буде залишатися позитивною. Головне не забувати про тонкощі через які вона може стати чорною.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.