Поради

Як обрати паливні брикети

Паливні брикети – це тверде паливо з дешевих матеріалів, найчастіше з природних відходів. Виробляються методом пресування, внаслідок чого йде зайва волога. Головною перевагою є низька вологість, яка посилює горіння та виділяє менше сажі. Вони компактні за розміром та зручні у використанні. На відміну від дров, а також внаслідок примусового висушування брикети щільніші, тому вони довгостроково підтримують горіння і в цілому набагато ефективніші. Однак важливо враховувати деякі нюанси при купівлі за видом палива, щоб воно було корисним для вас.

На що слід звертати увагу при купівлі брикетів

Головна порада перед закупкою великої кількості опалювального: візьміть один паливний брикет і перевірте його на міцність – якщо кришиться й ламається, швидше за все, це неякісний брикет, який наповнений вологою й погано горітиме.

Правильний товар повинен добре тримати форму. Вибирайте ті, у яких вища щільність, вони найкраще горять. На жаль, багато виробників недостатньо очищають брикети від попелу й додають інший матеріал, щоб збільшити обсяг, що суттєво впливає на якість та горіння. Навіть зроблені з однакового матеріалу паливні брикети можуть значно відрізнятися за якістю.

Якщо вам важливе екологічне використання продукту, ви можете обрати брикети РУФ за досить низькою ціною, виготовлені із вторинної сировини, й при цьому бути впевненим у їхній якості – до матеріалу не домішується неякісна або гнила деревина.

Брикети з хвойної тирси, такі як РУФ, добре опалюють приміщення та підходять для довгострокової підтримки потрібної температури. В цілому бажано вибирати опалювальний засіб саме з тирси.

А ось насіння, наприклад, сприяє високій теплотворності, проте воно містить у собі багато попелу, через що доведеться постійно очищати димар від сажі. Солома за своєю теплотворністю майже ідентична, але попелу має набагато менше.

Не соромтеся питати у продавця докладно про товар та запитуйте перевірку матеріалу, якщо таку можуть надати. При покупці брикетів слід враховувати, яке приміщення потребує опалення, на яку пору року та яка температура повинна підтримуватися. У будь-якому випадку рекомендується проводити власні експерименти, щоб зрозуміти, який товар вам найбільше підходить.

Висновки

Отже, коли ви вибираєте паливний брикет для опалення вашого житлового приміщення, дотримуйтесь інструкції:

  • перевірте міцність матеріалу;
  • вибирайте паливний матеріал із найбільшою щільністю;
  • краща тепловіддача від брикетів з тирси й соломи;
  • звертайте увагу на зольність;
  • враховуйте, яке приміщення потребує опалення.

Голос Сокальщини на GoogleNews