Поради

Як перевірити рульовий стабілізатор на наявність несправності

Сучасні автомобілі є складними сукупностями різних систем, що працюють злагоджено. Тому від справності кожного окремого вузла залежатиме загальна функціональність машини та безпека її експлуатації. Не є винятком і рульовий стабілізатор. Цей компонент є важливою частиною автомобільної підвіски та відповідає за зменшення крену всієї конструкції на поворотах (особливо якщо вони різкі), а також при їзді по нерівних поверхнях. За фактом, основним завданням стабілізатора поперечної стійкості є рівномірність нахилу. Перебуваючи у справному стані, цей вузол дозволяє змусити розвантажену половину авто підійматися та опускатися на однакову висоту із завантаженою частиною. При вході в поворот рульовий стабілізатор захищає автомобіль від загрози перекидання у бік більш навантаженої частини.

У цій статті ми розповімо, як перевірити рульовий стабілізатор на наявність несправностей. А придбати втулки та інші комплектуючі для заміни завжди можна через інтернет-магазин Repairkit.

Ознаки несправності рульового стабілізатора

Зрозуміти, що рульовий стабілізатор функціонує не зовсім коректно, цілком можна й самостійно. Для цього слід відслідковувати появу наступних ознак:

  • стукіт у підвісці при їзді нерівною дорогою, потраплянні в невеликі виїмки дорожнього покриття;
  • розгойдування кузова у процесі гальмування;
  • мимовільний відхід з курсу при їзді у прямому напрямку;
  • крен машини, що виявляється при вході в поворот.

Також помітити, що рульовий стабілізатор потребує технічного обслуговування, ремонту або заміни можна на станції технічного обслуговування.

Де вигідно брати втулки рульового стабілізатора

Хоча рульовий стабілізатор і потребує належного догляду, найчастіше з ладу виходять втулки та стійки. Тому в більшості випадків про повну заміну вузла не йдеться. І це – гарна новина. Ще краще те, що придбати втулки та інші комплектуючі рульового стабілізатора в Україні не складно та не дуже дорого. Це можна зробити офлайн, у спеціалізованих магазинах. Однак дешевше подібні запчастини обійдуться при зверненні на інтернет майданчики. Наприклад, недорого придбати деталі рульового стабілізатора можна у Repairkit.

Голос Сокальщини на GoogleNews