Світова криза стимулює бізнесменів інвестувати. Так вони отримують можливість захистити гроші від інфляції та сформувати додаткове джерело пасивного прибутку.
Сьогодні експерти «Фрідом Фінанс» розказують, навіщо інвестувати в IPO, які є ризики й переваги та коли це найвигідніше робити.
Що таке IPO?
Уявімо компанію, яка успішно розвивається та має декілька перспективних проєктів – вони можуть принести ще більше прибутку, але для реалізації потрібні гроші, яких немає. Тоді підприємство виходить на фондовий ринок та пропонує купити акції – тобто стати співвласниками компанії – усім охочим.
IPO – первинне розміщення акцій компанією на біржі. Це взаємовигідна ситуація як для підприємства, так і для інвесторів. Останні отримають тим більше прибутку, чим успішнішою стане компанія, у яку вони інвестували. Чим більше людей купують акції підприємства, тим популярнішим воно становиться, тим ширшу публічність отримує бренд і тим легше долучитися до успіху. До того ж компаніям вигідно, щоб ціни на їх цінні папери зростали, а тому вони зацікавлені в реалізації власних проєктів.
3 причини інвестувати в IPO
IPO – це повна фінансова прозорість та легальність, що гарантується офіційною міжнародною фондовою біржею. Наявність цього інструменту в інвестиційному портфелі дає вкладнику такі переваги:
- відчутний регулярний прибуток у разі успішності проєктів компанії;
- можливість торгувати цінними паперами;
- залучення низькопроцентних позик під заставу акцій.
У більшості випадків у перші дні на біржі цінні папери IPO мають найнижчу вартість. Іноді важлива кожна година, тому варто заздалегідь зареєструватися у брокера. На сьогодні, за статистикою IPO, акції 89% компаній уже в перший день підвищуються на 68%. Однак протягом більш тривалого проміжку часу ситуація може стати нестабільною, тому перед купівлею цінних паперів рекомендується проконсультуватися з брокером.
Як заробляти на IPO
Є три способи отримати прибуток від IPO:
- На різниці між вартістю цінних паперів під час розподілу та в день відкриття торгів.
- На зростанні цін з початку відкриття до закриття торгових сесій.
- На дивідендах від компанії. Це довгостроковий проєкт, оскільки в середньому підприємства починають виплачувати проценти акціонерам через три роки після отримання стабільного прибутку.
У які компанії інвестувати кошти? Наразі експерти називають три найперспективніші галузі: біотехнологію, комп’ютерну та генну інженерію. Професійні інвестори радять не акцентувати увагу виключно на одній компанії чи ніші, а збирати інвестиційний портфель з різнокаліберних цінних паперів. Такий підхід допоможе отримувати гарантований пасивний прибуток, навіть якщо щось піде не так. Коректно сформувати інвестиційний портфель допомагає фінансовий консультант Freedom Finance.