Поради

Як підприємцю заробити на IPO? Інвестиції в перспективні компанії, які тільки виходять на фондовий ринок

Світова криза стимулює бізнесменів інвестувати. Так вони отримують можливість захистити гроші від інфляції та сформувати додаткове джерело пасивного прибутку.

Сьогодні експерти «Фрідом Фінанс» розказують, навіщо інвестувати в IPO, які є ризики й переваги та коли це найвигідніше робити.

Що таке IPO?

Уявімо компанію, яка успішно розвивається та має декілька перспективних проєктів – вони можуть принести ще більше прибутку, але для реалізації потрібні гроші, яких немає. Тоді підприємство виходить на фондовий ринок та пропонує купити акції – тобто стати співвласниками компанії – усім охочим.

IPO – первинне розміщення акцій компанією на біржі. Це взаємовигідна ситуація як для підприємства, так і для інвесторів. Останні отримають тим більше прибутку, чим успішнішою стане компанія, у яку вони інвестували. Чим більше людей купують акції підприємства, тим популярнішим воно становиться, тим ширшу публічність отримує бренд і тим легше долучитися до успіху. До того ж компаніям вигідно, щоб ціни на їх цінні папери зростали, а тому вони зацікавлені в реалізації власних проєктів.

3 причини інвестувати в IPO

IPO – це повна фінансова прозорість та легальність, що гарантується офіційною міжнародною фондовою біржею. Наявність цього інструменту в інвестиційному портфелі дає вкладнику такі переваги:

  • відчутний регулярний прибуток у разі успішності проєктів компанії;
  • можливість торгувати цінними паперами;
  • залучення низькопроцентних позик під заставу акцій.

У більшості випадків у перші дні на біржі цінні папери IPO мають найнижчу вартість. Іноді важлива кожна година, тому варто заздалегідь зареєструватися у брокера. На сьогодні, за статистикою IPO, акції 89% компаній уже в перший день підвищуються на 68%. Однак протягом більш тривалого проміжку часу ситуація може стати нестабільною, тому перед купівлею цінних паперів рекомендується проконсультуватися з брокером.

Як заробляти на IPO

Є три способи отримати прибуток від IPO:

  1. На різниці між вартістю цінних паперів під час розподілу та в день відкриття торгів.
  2. На зростанні цін з початку відкриття до закриття торгових сесій.
  3. На дивідендах від компанії. Це довгостроковий проєкт, оскільки в середньому підприємства починають виплачувати проценти акціонерам через три роки після отримання стабільного прибутку.

У які компанії інвестувати кошти? Наразі експерти називають три найперспективніші галузі: біотехнологію, комп’ютерну та генну інженерію. Професійні інвестори радять не акцентувати увагу виключно на одній компанії чи ніші, а збирати інвестиційний портфель з різнокаліберних цінних паперів. Такий підхід допоможе отримувати гарантований пасивний прибуток, навіть якщо щось піде не так. Коректно сформувати інвестиційний портфель допомагає фінансовий консультант Freedom Finance.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.