Як пофарбувати волосся в домашніх умовах
Вибрати колір, фарбу і дотриматися процедури не так вже й складно в домашніх умовах. Наш гід допоможе врахувати всі нюанси та отримати той результат, який хочеться.
Вибираємо колір
Не варто довіряти картинці на упаковці фарби. Вона дуже приблизна і скоріше служить для ілюстрації. Зазвичай кожен виробник має спеціальні палітри кольорів. На них вже можна орієнтуватися. Але тут є нюанс. Зазвичай у фарбах з мас-маркету застосовують сильніший окислювач, ніж у бьюті-салонах. Тому, якщо ви хочете отримати колір максимально наближений до заявленого, потримайте трохи менше фарби. Наприклад, змийте за п’ять хвилин до терміну, визначеного в інструкції. Якщо витримаєте весь термін, швидше за все колір вийде на тон або два світліші.
Лайфхак. Незалежно від вихідного кольору (чорний або блонд), вибирайте фарбу темніше (тон або навіть два), ніж в результаті хочете отримати.
Тимчасове чи стійке
Якщо ви вперше фарбуєте волосся, можливо варто почати з тимчасового варіанту. Таких засобів дуже багато: від мусових фарб до тонуючих шампунів та спреїв. Принадність цих продуктів у тому, що колір залишається на волоссі недовго, максимум, тиждень. Потім він змивається і волосся знову набуває натурального кольору. Це відбувається через те, що пігмент, що фарбує, не проникає в кортекс, а просто покриває його.
Якщо вам цікаво стійке фарбування, тоді знадобиться аміачна або безаміачна перманентна фарба.
Безаміачна вважається більш щадною. Така фарба не руйнує рідного пігменту волосся. Після застосування безаміачної фарби досить легко повернутись до рідного кольору, вона добре вимивається. Але в цьому та її головний мінус. Також цей засіб погано зафарбовує сивину.
Аміачні засоби забезпечують більш тривалий ефект. Аміак допомагає барвниковому пігменту замінити рідний, тому фарбування буде стійким.
Перед фарбуванням важливо визначити кількість упаковок.
Так для короткої стрижки вистачить однієї упаковки. Для середніх, але не густих можна брати один тюбик, але краще в запасі мати другий. Для довгого волосся варто купувати мінімум дві упаковки фарби, а третю мати про всяк випадок про запас.
Що стосується виробника та вартості фарби, краще вибирати варіанти для професійного використання. Професійна фарба для волосся забезпечить натуральніший, природніший колір. Кошти з мас-маркету можуть мати небажані відтінки, наприклад, червоний або фіолетовий.
Інвентар для домашнього фарбування
Однієї фарби у цій справі недостатньо.
Шпаргалка для колористів-початківців:
- Місткість для змішування фарби. Краще беріть глибоку мисочку, у ній зручно змішати фарбу до потрібної консистенції. Вона обов’язково має бути пластиковою, металеві варіанти не підійдуть.
- Для стійкого фарбування вибирайте класичний пензлик (без гребінця). Ширина її має бути не менше 5 см.
- Рукавички Зазвичай у коробці з фарбою є одноразові рукавички. Але ви можете додатково придбати нітрилові рукавички. Вони не будуть “тягнути” волосся і надійно захистять руки від фарби.
- Затискачі. Вони допоможуть розділити волосся на частини, що спростить фарбування.
Пофарбоване волосся потребує особливого догляду. Щоб довше зберегти колір, спробуйте використовувати безсульфатний шампунь, після кожного миття наносите кондиціонер, а двічі на тиждень маску.