Поради

Як поступити в університети Словаччини

Отримати вищу освіту у Європі цілком реально. Чимало абітурієнтів віддають перевагу європейським університетам, оскільки такі дипломи відкривають перспективи отримати високооплачувану роботу в країнах ЄС, мати право на постійне проживання, побудувати успішну кар’єру та реалізувати себе. Освіта у Словаччині стає оптимальним варіантом для українців, оскільки подолати мовний бар’єр легко, а чимало навчальних закладів пропонують безкоштовне навчання.

Що потрібно для вступу в університети Словаччини

Спеціального переліку для вступу в університети Словаччини немає, проте майбутній студент повинен знати державну мову (також і на письмовому рівні), щоб мати змогу сприймати навчальний матеріал. Можна навчатися англійською, але тоді доведеться доплачувати за курс.

Щоб вступити у вуз, потрібно подати заяву, заповнену словацькою мовою, зібрати пакет документів (для кожного навчального закладу може бути різний), здати вступний іспит (не для всіх ВНЗ), підтвердити володіння державною мовою.

Переваги вищої освіти у Словаччині

Головна перевага вищої освіти у Словаччині в тому, що вона безкоштовна. Неможливо отримати оцінку за хабар, тому студент отримує дійсно якісну освіту. Інші плюси навчання:

 1. Доступні бібліотеки, басейни, спортивні зали.
 2. Сучасні зручні гуртожитки.
 3. Здібні студенти отримують гранти і премії.
 4. Можливо поєднувати навчання та роботу.
 5. Перспективи подальшого працевлаштування у Словаччині за здобутою спеціальністю.

Навчання у приватних ВНЗ платне, від 800 євро на рік словацькою мовою. Українські абітурієнти мають змогу обирати заклад з 15 найкращих вузів країни, з якими співпрацює освітній центр Slovak Study. Фахівці центру надають допомогу молодим людям в адаптації до умов навчання та проживання в країні.

Пряшівський університет: цікава пропозиція українському студенту

Пряшівський Університет належить до найстаріших ВУЗів Словаччини. У ньому навчаються більш ніж 12 тисяч студентів, працюють понад тисяча викладачів. Slovak Study пропонує здобути у ньому вищу освіту безкоштовно. Навчання поділяється на 3 етапи: бакалаврат (3-4 роки навчання), магістратура (2 роки навчання), докторантура (3-4 роки навчання). Є можливість обрати один із восьми факультетів:

 1. Греко-католицький богословський
 2. Педагогічний
 3. Православний богословський
 4. Філософський
 5. Гуманітарних та природничих наук
 6. Охорони здоров’я
 7. Менеджменту
 8. Спортивний

Університет забезпечує студентів гуртками, секціями, надає можливість організувати вільний час з користю, долучитися до традицій навчального закладу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.