Поради

Як позбутися від запаху поту

Кожна людина пітніє – це природний процес терморегуляції. Наше тіло охолоджується, разом з рідиною з нього виходять метаболіти і зайва волога. Особливо посилено потовиділення відбувається влітку або під час фізичних вправ, коли організм посилено не дозволяє нам перегрітися. Однак не у всіх цей процес проходить однаково.

Буває, що людина вспрел на сонці, дуже тепло одягнувся або активно біг за виїжджають автобусом. А буває, що пітливість супроводжує постійно, незалежно від пори року та інших зовнішніх факторів – тоді кажуть про гіпергідроз.

Що таке гіпергідроз і чому він з’являється

Гіпергідроз – це не просто одиничне рясне потіння. Це дисфункція потових залоз, при якій вони постійно працюють в посиленому режимі. Стан може бути тимчасовим або носити перманентний характер, проявлятися тільки «мокрими пахвами» або зачіпати кілька ділянок відразу, наприклад, пахвові западини, спину, голову. Буває, що потіє все тіло відразу.

Гіпергідроз ділять на первинний або вторинний. Первинний – це генетична схильність. Людина вже народився з надмірно активними потовими залозами.

Вторинний гіпергідроз спровокований уже конкретними факторами. З можливих причин розвитку захворювання виділяють:

  • проблеми з серцем;
  • зайва вага;
  • цукровий діабет;
  • вегетосудинну дистонію;
  • деякі захворювання інфекційного характеру;
  • онкологію.

Якщо гіпергідроз з’явився зовсім недавно, необхідно звернути увагу на симптом і зайнятися власним здоров’ям. Як мінімум – відвідати терапевта і пройти обстеження.

Лікування і маскування гіпергідрозу

Підвищене потовиділення – не та проблема, яку можна довго ігнорувати. Постійна вологе середовище – це ідеальне місце для розвитку бактерій, які викликають характерний неприємний запах. Кому хочеться мати проблеми з соціалізацією і особистої самооцінкою?

Гіпергідроз необхідно лікувати. Займаються цим дерматологи, однак може знадобитися консультація ендокринолога, кардіолога та інших фахівців – для з’ясування першопричини.

А поки триває лікування, потрібно підібрати якісний антиперспірант, який буде перешкоджати активному розмноженню бактерій і утворенню неприємного запаху. На жаль, не кожен дезодорант впорається із завданням при гіпергідрозі, тому краще розглядати спеціальні дерматологічні засоби. Наприклад, антиперспіранти від бренду Eucerin містять в складі солі алюмінію, що пригнічують активність потових залоз. Тобто вони дозволяють не просто усунути запах, а й регулювати щедрість потовиділення.

І не варто забувати про важливість спеціальної дієти! Гострі і деякі інші продукти провокують рясне потіння і лише сильніше погіршують проблему.

598532091
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.