Поради

Як правильно підібрати меблі для саду

Затишний дім являє собою не тільки внутрішні приміщення. Приємно пройтись по доглянутому саду, де облаштовано місце відпочинку для теплого сезону, можна приймати рідних, гостей, запросити друзів на вечірку та зручно розташувати за столом в тихий ясний вечір. Будь-який господар приватного будинку мріє про таку можливість. Вуличні меблі з дерева та ротангу стануть стильним та практичним доповненням.

Критерії вибору та важливі моменти

Щоб чаювання або пікнік були максимально приємними, потрібно підібрати садові меблі з урахуванням всіх особливостей погоди, місця встановлення, потреб, витривалості та безпеки:

  • Сильна спека, прямі сонячні промені, високий рівень вологи та морози здатні зіпсувати будь-який тип матеріалу, це лише питання часу. Якщо часто йде дощ, трапляється туман, переважна більшість року сира, з опадами, варто зупинитись на алюмінії, пластику, оббивкою, що виготовлена із синтетичних матеріалів. Дерево (навіть з додатковим покриттям) почне розбухати, тріскатись, висихати набагато швидше, вкриється пліснявою, почне гнити у найбільш незахищених місцях. Ковані лавки, гойдалки, інші предмети стануть іржавіти, бавовняні або лляні поверхні не витримають і двох сезонів;
  • Місце. Крита тераса, намет, альтанка додає захисту від погоди. У цьому випадку варто більше звернути увагу на тип підлоги. Як що це терасна дошка, ніжки не повинні застрягати між смугами деревини, не псувати її під час ковзання. Плитка, граніт, камінь – більш витривалі, тому на них можна ставити пластик, дерево, але не варто вибирати предмети із залізними ніжками, каркасом, бо він буде псуватись та може розбити плитку на підлозі. Металеві конструкції прослужать довго, та на них рекомендовано закріпити спеціальні захисні аксесуари. Під вагою людини та власною елементи будуть опускатись у ґрунт, якщо ставити їх просто на землю або на насипну поверхню. Для того, щоб таке не відбувалося, а  предмети не псувались, під них викладають майданчик із цегли, плитки, каменю, заливають фундамент або кладуть дошки. Варто також пам’ятати, що синтетичні матеріали ставлять подалі від вогню та джерел високих температур. Під деревами теж потрібно все підготувати. Вишні, шовковиця, яблука, інші плодові можуть падати, залишати плями на тканинах або пробивати пластик сильним ударом з висоти, а птахи, що гніздяться на гілках, будуть забруднювати меблі послідом;
  • Ціна. Бюджетні варіанти доступні широкому загалу, але виготовляються з дешевих матеріалів, які швидко зношуються, ламаються. Якщо вам потрібні прості меблі, дитячі варіанти, ви нечасто відпочиваєте у дворі або користуєтесь ними, можна не переплачувати.

Обирайте тільки перевірені компанії, що досить давно працюють на ринку. Виробник якісних дерев’яних та ротангових меблів, який піклується про власну репутацію, не буде економити на якості.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews