Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Червонограда

Як правильно шити по манекену

Використання манекенів дуже поширене в тих швейних майстерень, які працюють з індивідуальними замовленнями. Вони виготовляються під стандартні фігури, тому значно полегшують процес примірки. Техніка шиття по манекену вимагає певних знань. Саме про них ми і розповімо.

проектування моделі

Якщо заглибитися в історію швейної справи, то можна дізнатися, що перші манекени були винайдені саме з метою шиття по ним. Моделювання заготовки і наколка тканин по манекену спрощують роботу над виробом. Зручність застосування кравців манекенів можна помітити вже на самому початку процедури пошиття – на стадії викрійки паперових лекал.

Цілком достатньо наколоти тканину на манекен у вигляді приблизної моделі вироби – і можна побачити, як буде виглядати силует майбутньої спідниці або плаття. На даному етапі найлегше зробити коригування пропорцій, щоб потім перенести готовий варіант на папір для викрійок.

Наприклад, для роботи з ліфом сукні знадобиться два відрізу макетної тканини прямокутної форми. Один з відрізів зобов’язаний відповідати розмірам полички (ширина і довжина), інший – розмірами спинки. На обох відрізах слід залишити припуски з усіх боків по 5 см, а по центральній частині (і полички, і спинки) – приблизно по 2 см.

Обов’язково слід з усіх боків оглянути отриману лінію пройми. Справа в тому, що вона зобов’язана плавно облягати силует манекена. Щоб не було складок або топорщащіхся частин матеріалу. В іншому випадку це негативно відіб’ється на виробі при ушивання рукавів.

Робота з тасьмою

Для максимальної зручності краще вибрати манекен, що підходить за розмірами і найбільш стійкий. Тасьма використовується для розмітки. Нею викладаються лінії по грудях (по найвидатнішим вперед точкам). З тильного боку вона фіксується паралельно підлозі.

Працювати з лінією талії ще простіше, оскільки манекен вже оснащений необхідним швом. Купувати манекени професійного рівня краще на спеціалізованих сайтах, таких як Солий. Багато моделей мають спеціальні розмірні сітки і розмітки. Якщо відповідного шва все ж немає, то прокладати тасьму слід по самій вузькій лінії. Фіксування тасьми в області стегон здійснюється на відстані приблизно 17-19 см від талії вниз.

Яка тканина підійде найкраще

Найбільш оптимальним матеріалом для заготівлі є бежевий (ближче до тілесного кольору) ситець. Кращим доказом цього є той факт, що він застосовується в ательє професійних модельєрів. Дану тканину можна вважати універсальною з наступних причин:

Крім цього ситець порівняно недорогий, тому можна експериментувати з заготовками не дуже піклуючись про витрати матеріалу.

Порада від фахівців швейної справи: по завершенні всіх маніпуляцій з заготівлею погляньте на неї у відображенні дзеркала. Таким чином можна побачити виріб в іншому ракурсі і помітити можливі недоліки.

Набір необхідних інструментів

Умовно такі набори можна розділити на кілька категорій. З основних інструментів обов’язково повинні бути:

Також стане в нагоді прозора лінійка, для розмітки паралельних ліній, і олівець або маркер (такий, щоб його колір міг розчинятися при змочуванні).

Для розмічальних операцій знадобляться:

Щоб виконати драпірування, слід підготувати:

Крім цього не обійтися без різноманітних лекал: увігнутих, вигнутих, рельєфних, подгібочних.

Exit mobile version