Поради

Як правильно вибрати колір плінтуса: рекомендації дизайнерів

При оздобленні приміщення думати про плінтус, як про далеко не головний елемент – в корені неправильно. Недоцільно підібраний колір плінтуса може зруйнувати всю колірну схему дизайну та порушити гармонію в поєднанні різних матеріалів. Плінтус – саме та чарівна сполучна ланка, що пов’язує між собою підлогу, стіни та двері в дизайні інтер’єру.

Розкажемо про кілька правил, які стануть у нагоді, на прикладі такого виробу як алюмінієвий накладний плінтус, адже саме цей тип плінтусів користується сьогодні найбільшою популярністю, завдяки своїм властивостям.

Як підібрати колір плінтуса, щоб інтер’єр засяяв?

Спочатку кілька слів про те, чого робити не варто – забудьте про класичні поради, на кшталт, того, що білий плінтус – це безпрограшний варіант або обирати плінтус треба виключно під колір підлоги або стін. На дворі 21 століття, кордони між стилями максимально розмиті, індивідуалізм – тобто потреби людини та її комфорт – на першому місці і загалом, правила створені для того, щоб їх порушувати!

І, нарешті, як правильно підібрати колір плінтуса, щоб новий ремонт виправдав всі очікування:

  • Продовжуйте – фарбуйте стіни та плінтуси в один і той же відтінок для створення затишної атмосфери. Це особливо добре працює з теплими відтінками дорогоцінного каміння або приглушеними зеленими, що викликають безтурботність і спокій.
  • Поєднуйте – комбінуйте кольори з однієї колірної шкали для отримання гармонійного результату. Використовуйте більш насичений відтінок для плінтусу, а світліший – на стінах для м’якого контрасту.
  • Виділяйте – використовуйте сміливі, яскраві тони на плінтусах. Наприклад, за основу можна взяти шпалери та виділити виразний колір. При створенні акценту кольору в інтер’єрі дизайнери часто користуються цим прийомом – вибір фарби для плінтусів і дверей залежить від акцентних кольорів на шпалерах.
  • Фокусуйте – подовжуйте плінтус, використовуючи однаковий колір на алюмінієвих плінтусах та нижній половині стіни, щоб створити контраст і фокус замість архітектурних елементів.
  • Приглушуйте – вибирайте нейтральні кольори для фарбування плінтусів, якщо хочеться чогось стандартного та більш класичного. В такому разі можна використовувати і білий алюмінієвий плінтус, проте з обережністю, оскільки чисто білий колір може бути занадто яскравим та не дати очікуваного ефекту.

І повертаючись до неперевершених властивостей алюмінієвого плінтуса, варто згадати одну особливість – а саме його природний колір. Натуральний, витончений та стильний сріблястий колір алюмінію також чудово доповнює різноманітні дизайни. Крім того, алюмінієвий плінтус дозволяє обрати матове або глянцеве фарбування. Ну, і звісно, текстурне фарбування, яке притаманне тільки алюмінієвим плінтусам – браш, муар тощо.

Компанія AluCreator, як виробник алюмінієвих плінтусів, пропонує обрати кращі моделі плінтусів та пофарбувати їх у більш ніж 2000 кольорів за таблицею RAL та NCS у власному фарбувальному цеху. На сайті https://alucreator.com.ua/ua/ кожен охочий зможе ознайомитись більш детально з інформацією щодо асортименту продукції.

Голос Сокальщини на GoogleNews