Поради

Як проводиться реабілітація наркозалежних пацієнтів у клініці?

Період лікування та реабілітації наркоманії може тривати від 3 до 12 місяців. Весь цей час пацієнт перебуває у центрі серед таких же наркозалежних людей, які проходять лікування.

Перші кілька днів у центрі лікування наркоманії пацієнт освоює розпорядок дня, знайомиться із правилами установи. У перші ж дні він буде ознайомлений із планом лікування та своїми обов’язками. План індивідуального лікування розробляється для кожного пацієнта з урахуванням його психології та особистих якостей характеру.

Звернувшись до центру лікування та реабілітації наркоманії, пацієнт може розраховувати на допомогу медперсоналу та психологічну підтримку інших пацієнтів. Перебуваючи в тісному контакті з такими самими хворими, пацієнт вчиться співпереживати ближньому, засмучуватися і радіти, знову починає відчувати емоції.

За допомогою щоденних консультацій пацієнт поступово долає пристрасть до наркотиків, а професійні психологи допомагають йому перемогти почуття страху та безпорадності, спричинені різними життєвими ситуаціями. У період лікування та реабілітації хворий вчиться нести відповідальність за себе та свої вчинки, дбати та поважати себе та близьких людей.

До звернення до наркологічного центру життя наркомана повністю підпорядковане черговій дозі. Щоб уникнути ламання та дістати чергову порцію наркотику, наркоман змушений йти на різні аморальні вчинки. У центрі лікування та реабілітації наркоманії залежна людина змінює свій світогляд і вчиться жити по-новому. Завдання фахівців виявити та нейтралізувати причини, які можуть призвести до зриву.

Наступний етап лікування та реабілітації наркоманії готує пацієнта до повернення до соціуму. Тепер він може надавати підтримку наркозалежним на ранній стадії відновлення, ділитися з ними досвідом та знаннями. Багато центрів практикують вихідні дні, коли пацієнт може відвідувати свою сім’ю.

Коли курс лікування наркоманії в центрі “Доктор Благо” пройдено, слідує підтримуюча терапія. Тепер пацієнт перебуває на стадії одужання, більше часу проводить вдома та відвідує психолога кілька разів на тиждень. Під час занять із психологом, які тривають близько 3 годин, пацієнт отримує необхідну підтримку та допомогу. Також він продовжує відвідувати групові заняття, що надають благодійну дію на процес одужання. Головне завдання підтримуючої терапії при лікуванні та реабілітації наркоманії – виключення можливості рецидиву.

Адаптаційна програма – це завершальний ступінь лікування та реабілітації наркоманії, яка готує пацієнта до самостійного життя та взаємодії із суспільством. Сеанси психотерапії проводяться двічі на тиждень. У цей час можна обговорити з лікарем питання, отримати підтримку і пораду. На цьому етапі центр лікування та реабілітації наркоманії стає для пацієнта другом, який допоміг йому повернутися до повноцінного життя.

65791195
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.