Поради

Як розпізнати залежність у близької людини

Незважаючи на пропаганду здорового харчування та активного життя, сьогодні багато людей страждає від різних залежностей

Схильність до вживання наркотиків, алкоголю, надмірне захоплення азартними іграми не має вікових меж або соціального статусу. Самостійно позбутися небезпечних звичок практично неможливо. Родичам важливо умовити хвору людину пройти лікування.

Розпізнати алкогольну залежність у близької людини нескладно. А ось схильність до наркоманії, ігроманії, клептоманії проявляється не відразу, і часом рідні не помічають, що рідна людина руйнує своє життя. Першими симптомами у людини з будь-яким типом залежності ставати замкнутість, скритність, перепади настрою, відсутність інтересу до життя, апатія. До психічних симптомів відносять безсоння або зайву сонливість, зниження концентрації, неуважність, галюцинації.

Також важливо звернути на зміни в соціальній поведінці. Найчастіше наркомани розривають зв’язку з родичами, друзями. Варто бити тривогу, якщо у близької людини спостерігається така поведінка:

  • Втрата інтересу до навчання або роботи.
  • Наступ байдужості до справ, які раніше викликали інтерес.
  • Зниження працездатності, апатія, втома.
  • Розрив дружніх або романтичних відносин.
  • Небажання доглядати за собою, відсутність особистої гігієни.

Будь-яка з залежностей – це прогресуюче захворювання, від якого неможливо позбутися самостійно. Це не той випадок, коду тяга до наркотиків пройде сама собою. Якщо близька людина страждає від алкоголізму, наркоманії, ігроманії, необхідно звернутися до фахівців, які можуть надати кваліфіковану допомогу.

Як працює центр реабілітації «Антинаркотик»

Одеський реабілітаційний центр «Антинаркотик» допомагає хворим повернутися до звичайного життя більше 12 років. У штаті центру кваліфіковані лікарі-наркологи, психологи, які підходять до кожного випадку індивідуально. Центр гарантує:

  • Повну конфіденційність для пацієнта.
  • Цілодобове спостереження за хворим.
  • Фізичну, психологічну та соціальну реабілітацію.
  • Тривалий результат.

Пацієнти центру можуть пройти програму «12 кроків», яка довела на практиці свою ефективність і здатна кардинально змінить життя колишніх наркоманів. Отримати консультацію можна на сайті. Для цього знадобитися заповнити коротку анкету. Менеджер зв’яжеться в зручний час, щоб відповісти на додаткові питання.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.