Поради

Як себе вести, якщо ваш близька людина приймає наркотики?

Наркозалежні люди часто стають хитрими і виверткими, вчаться маніпулювати близькими. Мало розпізнати залежність у близької людини і почати умовляти його лікуватися. Важливо правильно вибудувати свою лінію поведінки, щоб не стати жертвою маніпуляцій наркомана і співзалежних. Те, чи захоче наркоман звернутися за допомогою в спеціалізований центр, багато в чому залежить від вас, тому треба постаратися діяти на благо хворому.

Як правильно говорити з наркоманом?

Важливо прийняти той факт, що насильно вилікувати наркозалежного ви не зможете. Навіть якщо помістити його в реабілітаційний центр, зрив неминучий, якщо людина сама не хоче одужати. Тому рішення про те, що треба лікуватися, повинен прийняти сам наркоман.

Намагайтеся не жити життям хворого, його переживаннями і проблемами. Так ви втрачаєте себе як особистість і не будете приносити користі наркоману. Запам’ятайте: свої проблеми він повинен вирішувати сам, ваша справа – допомогти, коли попросять. Але не більше того.

Також постарайтеся:

  • Чи не скандалити. Запам’ятайте, чим агресивніше ви ведете себе з наркоманом, тим більше відповідної агресії і ворожості отримаєте.
  • Чи не погрожуйте. Більшість наркоманів – досвідчені маніпулятори, які знають, що ви не здасте їх в поліцію, що не виженете з дому і т. Д.
  • Не намагайтеся поговорити «по душах», особливо якщо людина знаходиться в стані наркотичного сп’яніння. Ви все одно до нього не достукаєтеся.

Наркоман ображає вас в припадку невмотивованої люті? Намагайтеся не реагувати, адже тоді його агресія тільки посилиться.

Не брешіть хворому. Так він остаточно перестане вам довіряти і відновити відносини буде ще складніше.

Ви вибрали лінію поведінки з наркоманом? Не відхилятися від неї і ні в якому разі не дозволяйте втягувати вас в ситуації, з яких годі й шукати вихід.

За якими ознаками можна зрозуміти, що людина вживає наркотики?

Наркоманія – небезпечне захворювання, не тільки викликає деградацію особистості і психічний розлад, але і вражає всі органи. Але часто нетямущим людям дуже важко її розпізнати, особливо коли все на рівні здогадок. Які ознаки вказують на те, що ваш родич або друг – наркоман? Рекомендуємо насторожитися, якщо ви помітили такі зміни:

Настрій людини різко змінюється. 5 хвилин тому він був веселим, а тепер – плаче або знаходиться в пригніченому стані.

Зміни сну і апетиту. Багато наркоманів або постійно сплять, або майже весь час сплять. Те ж саме стосується і апетиту. Людина, який раніше любив поїсти, може відмовитися від улюблених страв, забувати про прийоми їжі.

Витрати наркозалежного різко зростають, адже йому треба купувати наркотики. Він може позичати або красти у близьких, брати мікрокредити.

Вузькі і дуже розширені зіниці, почервонілі білки. Це викликано прийомом наркотиків.

Бліда або жовтувата шкіра, на якій часто виникають виразки або вугри.

Погіршення зовнішнього вигляду. Багато наркоманів не стежать за собою, забуваючи чистити зуби, регулярно митися і міняти одяг.

Якщо ви помітили у близького ознаки наркоманії, постарайтеся переконати його пройти курс реабілітації. У випадках, коли хворий прагне вилікуватися і його підтримують родичі і друзі, шанси на повернення до повноцінного життя високі.

Проходити лікування наркоманії в Дніпропетровську найкраще в спеціалізованому реабілітаційному центрі «Трансформація», де людям із залежністю допомагають відновити здоров’я і повернутися в суспільство. Зверніть увагу, що ми працюємо у всіх великих містах країни. Також можлива релокацію пацієнтів в Грузію, Молдову, Казахстан. Телефонуйте нам за номерами телефонів, вказаними на сайті, і ми підкажемо, як переконати наркозалежного усвідомити свою хворобу і захотіти її позбутися.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.