Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Як уникнути запорів при штучному вигодовуванні – поради педіатра

Оскільки у малюків органи травлення відрізняються незрілістю, а травні ферменти недостатньо активні, часто виникають запори. Найчастіше така проблема проявляється у дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, оскільки при годівлі молоком мами малюк спорожняє кишечник 6-7 разів за 24 години, а при штучному – не більше 2 разів за 24 години. Саме це призводить до небажаних процесів у кишечнику. Якщо симптоми запору, що проявилися, доставляють дискомфорт дитині та її батькам, необхідно звернутися до педіатра.

Причини запорів у малюків

Педіатри виділяють кілька основних причин, що ускладнюють перетравлення їжі в дітей віком, які отримують молоко мами.

1. Індивідуальна реакція на складові суміші.

У малюків виникає алергія на харчову суміш. Як правило, алергія супроводжується такими симптомами:

За таких ознак важливо, щоб малюка оглянув дитячий лікар-педіатр.

2. Різка зміна раціону – з грудного молока на штучні суміші.

Інше меню, різкий перехід на молочні каші та суміші може стати причиною:

Такі каші необхідно вводити плавно, бажано під наглядом фахівця.

3. Використання різних сумішей.

Ще одна поширена причина, через яку у дитини з’являються запори. Складнощі зі стільцем виникають, коли дитина їсть суміші з дуже різними складами. Це ускладнює процес звикання малюка до штучного харчування.

Каша може містити багато білка, заліза, ці компоненти провокують формування твердих калових мас. Важливо враховувати, що дитячий організм ще виробляє у достатній кількості ферменти, необхідних повноцінного перетравлення продуктів.

4. Недостатня кількість води.

Дефіцит рідини погіршує перистальтику, в результаті калові маси стають твердими, відповідно дефекація утруднюється. Кількість рідини потрібно збільшувати влітку та взимку, коли джерела опалення пересушують повітря.

5. Неправильне введення прикорму.

Якщо не дотримуватись правил прикорму, травна система відчуває надмірне навантаження. Проблема запору виникає, коли штучна суміш вводиться раніше за термін.

6. Дефіцит руху.

Оскільки у віці до 1 року дитина більше часу проводить лежачи, за нестачі руху може виникнути запор. Батьки посилюють проблему, якщо туго сповивають малюка, купують маленькі підгузки, недостатньо гуляють із дитиною.

Також до запори можуть призвести захворювання травної системи.

Визначити наявність запору можна за такими симптомами:

Допомога малюкові

Насамперед, потрібна допомога педіатра у Дніпрі. Головне – не намагайтеся самостійно усунути причину запору. Досвідчений лікар проведе огляд, призначить медикаменти, якщо цього вимагає ситуація. Крім цього, якщо малюк перебуває на штучному годуванні, фахівець порекомендує замінити молочну кашу, а також проконсультує про правила грамотного штучного харчування.

Важливо! При запорі педіатри рекомендують суміші, у складі яких є пробіотики чи пребіотики.

Найчастіше пропонуйте воду, іноді грудне молоко, регулярно робіть дитині масаж, гімнастику.

Професійну медичну допомогу дітям та дорослим пропонують фахівці Центру Крапелька у Дніпрі. Якщо малюкові потрібен педіатр у клініці, де не буває черг і завжди приємна, дружня ситуація, записуйтесь на прийом онлайн або по телефону.

Exit mobile version