Поради

Як відбувається фумігація зерна в порту

Ситуації, коли зараження зерна шкідниками виявляють вже після доставки в порт зустрічаються часто. Компанії-скупники набувають урожай у великої кількості приватних фермерів, і далеко не всі з їх числа приділяють увагу знезараженню. У таких випадках доводиться діяти швидко, звертаючись за послугами фахівців з фумігації.

Як проводиться стандартна фумігація зерна в порту

Стандартна фумігація – це обробка стаціонарного об’єкта отруйними парами і газами. Деякі порти оснащені зерносховищ і складами, де пшениця знаходиться до моменту відправки. Якщо вони герметичні, то фумігацію можна провести прямо там.

Газова обробка в стаціонарному приміщенні складається з таких етапів:

  • Механічне очищення сховища і підлягають обробці об’єктів (ємності, інвентар, обладнання).
  • Повна герметизація. Необхідно закласти навіть самі найменші щілини в стінах, вікнах і дверях, щоб газ не виходив назовні.
    Розміщення фуміганта. Найчастіше для цього використовують препарати в формі таблеток, іноді у вигляді стрічок або пластин. Яд рівномірно розкладається на підлозі.
  • Дія фуміганта. Вступаючи в контакт з повітрям, таблетки виділяють газ Фосфин, який циркулює в приміщенні, усуваючи комах.
  • Експозиція. В середньому фуміганти діють протягом 3-5 днів, але в деяких умовах до 3 тижнів.
  • Дегазація. Звільнення приміщення від залишків газу. З цією метою можна використовувати як звичайне провітрювання (відкриваються всі вікна і двері), так і аспіраційну систему.

Оптимальна температура в сховище для проведення фумігації – від 150С. По закінченню робіт замовнику повинні видати сертифікат, що підтверджує безпечну концентрацію газу в приміщенні і відсутність шкідників в зерні.

Особливості транзитної фумігації зерна на судах

Іноді трапляється так, що на портової території немає відповідного складу, або ж терміни відправки не дозволяють провести стандартну обробку газом. Виходом з такої ситуації є транзитна фумігація.

Препарат закладається безпосередньо в трюм з продукцією, де виділяє газ на протязі від 3 днів до 3 тижнів (залежить від характеристик фуміганта, глибини трюму і температури). По закінченню періоду експозиції на судні відкриваються вентиляційні люки для проведення дегазації.

Як можна позбутися від шкідників без фумігації

Проведення газової обробки в порту є екстреним вирішенням проблеми зі шкідниками. Якість фумігації на судні не завжди відповідає нормам, так як контроль за експозицією і дегазацією переходить в обов’язки непідготовленого персоналу. Тому найкращим рішенням буде знезаразити пшеницю ще до транспортування, під час відвантаження з елеватора.

Оптимальним методом є небулізації – позбавлення від шкідників за допомогою холодного розпилення інсектициду. Її можна проводити безпосередньо під час вивантаження зерна з сховища або елеватора. При цьому період експозиції практично відсутній (24 години), а повна ліквідація комах настає через 72 години. Тобто на момент закладки в трюм пшениця буде абсолютно чистою.

Для проведення небулізації використовують Малонебезпечні інсектицид 3-й категорії «Пірігрен-50». Залежно від дозування (від 4 до 8 л на 100 т) він забезпечує захист від подальшого зараження терміном від 3 до 12 місяців.

висновки

Фумігація в порту може проводитися як в стаціонарному приміщенні (склад, зерносховище), так і в трюмі судна. У другому випадку необхідно провести інструктаж для персоналу корабля, особливо щодо правил безпеки, адже фуміганти можуть нести небезпеку для людини. В якості альтернативи газової обробці виступає небулізації. Вона безпечна, більш економна і може проводитися прямо під час вивантаження з елеватора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.