Поради

Як відбувається видалення зуба: етапи та підготовка

Підготовка до видалення зуба починається з діагностики. Обов’язково проводять рентген, навіть якщо треба видалити рухливий зуб або залишки коренів у яснах. Це дає змогу з’ясувати, чи можна відновити зубну одиницю за допомогою протезних конструкцій, чи вона безнадійна.

Що роблять перед видаленням зуба

Вивчивши знімок, лікар визначає методику екстракції – просту або складну. Деякі зуби легко витягти щипцями, лише одним рухом, а інші доводиться розпилювати й діставати частинами.

Вибір методу залежить від розміру, стану, кількості коренів та інших чинників.

Якщо передбачається складне видалення, роблять комп’ютерну томографію для отримання 3D-знімків. КТ практично завжди входить до комплексу заходів із підготовки до видалення зубів мудрості: https://familydent.ua/vydalennya-zuba-mudrosti/, що проводиться в плановому порядку. Зазвичай призначають сегментарну КТ з візуалізацією проблемного фрагмента.

Комп’ютерна томографія показує, наскільки близько до хворого зуба підходять нижньощелепний нерв і дно верхньощелепної пазухи. При критично близькому розташуванні цих структур підбираються методи максимально атравматичної екстракції з мінімальним ризиком ускладнень.

Підготовка до видалення зуба у дитини не завжди включає рентгенологічне дослідження. Ця діагностична процедура є добровільною, її проходження має рекомендаційний характер. Молочні зуби допускається видаляти без рентгена.

Етапи підготовки до видалення зуба

За день до операції рекомендується виключити інтенсивні фізичні навантаження, включно зі спортивними тренуваннями та важкою роботою. Небажано перегріватися і ходити в лазню, сауну, на пляж, приймати гарячу ванну.

У день проведення процедури потрібно поїсти, щоб легше переносити відмову від їжі протягом 2-3-х годин після неї. Крім того, ситий організм краще справляється зі стресом, первинне загоєння рани проходить швидше, і нижчий ризик кровотеч.

Однак якщо має бути видалення зуба під седацією або загальною анестезією, від їжі доведеться відмовитися. За скільки годин до операції можна поїсти востаннє, повідомить стоматолог-хірург.

Що можна робити перед видаленням зуба

Можна і потрібно приймати препарати, призначені лікарями інших спеціальностей для лікування загальних хвороб – гіпертонії, діабету, епілепсії.

Виняток становлять засоби для розрідження крові – антикоагулянти й антиагреганти. Вони уповільнюють згортання крові, підвищуючи тим самим ризик кровотеч. Якщо переривати терапію небажано, варто обговорити можливість заміни ліків або підбору максимально безпечного дозування.

Напередодні та в день операції можна прийняти легке заспокійливе на основі собачої кропиви або валеріани, щоб знизити напругу. Людям з легко збудливою нервовою системою рекомендований прийом транквілізаторів. У разі дентофобії можливе видалення зуба під седацією, у стані медикаментозного сну.

За наявності запального процесу в навколозубних тканинах стоматолог може призначити антибіотики з метою профілактики пацієнтам з ендокардитом, захворюваннями нирок і деякими іншими патологіями.

Хірург обов’язково розповість про те, як буде виконуватися операція, скільки вона триватиме і які відчуття викличе.

Таким чином, не варто приходити до лікаря:

  1. голодним;
  2. втомленим;
  3. у стані сильного хвилювання і тривоги.

Усе перераховане збільшує ризики непритомності та колапсу з розвитком гострої серцевої недостатності.

Чого не можна робити перед видаленням зуба

Забороняється пити спиртне перед візитом до стоматолога. Алкоголь не тільки розширює судини та розріджує кров, знижуючи її здатність згортатися, а й погіршує ефективність анестетиків.

Навіть малі дози етанолу, прийняті перед відвідуванням стоматолога, можуть спровокувати:

  • алергічні реакції;
  • посилення болю і дискомфорту;
  • перепади кров’яного тиску;
  • уповільнення регенераційних процесів;
  • підвищення навантаження на серцево-судинну систему.

Слід утриматися від паління хоча б на 12 годин, оскільки вдихання тютюнових смол викликає пересихання слизових і підвищує ризик запалення лунки.

За появи симптомів ГРВІ краще відкласти процедуру до одужання. На тлі вірусного навантаження організм складніше відновлюється, що загрожує розвитком ускладнень. Звичайно, застудний фактор не враховується при екстреному видаленні.

Не можна самостійно, без призначення лікаря, приймати рецептурні транквілізатори та нейролептики. Вони роблять пацієнтів млявими та сонними, порушують координацію рухів.

Запишіться на видалення зуба до Родинної Стоматології: https://familydent.ua/vydalennya-zubiv/ та отримайте безпечну та безболісну процедуру від досвідчених професіоналів.

Не можна прикладати до хворого зуба анальгін та інші таблетки, потовчені на порошок, щоб не обпекти ясна. Для полоскань використовувати воду тільки кімнатної температури: навіть дуже тепла вода може посилити біль і запалення.

Голос Сокальщини на GoogleNews