Поради

Як встановити ковані перила на сходи

Установка кованої огорожі завжди залежить від конкретних умов: вид сходів, її розміщення і форма. Тому одного загального способу немає. Нижче ми розглянемо різні способи.

Що знадобиться для монтажу

В основному для збору конструкції потрібні три види елементів.

опорні стовпи

По суті це жорстка опора, на яку власне і кріпляться ковані перила для дому. Виготовляються вони переважно з труб різного геометричного перетину (круг, квадрат, прямий кут). Також це можуть бути збірні конструкції: гладкі або декоровані.

опорні стійки

Перетин цих елементів має гармонійно виглядати в загальній композиції і по дизайну не надто відрізнятися від оформлення огорожі і перил. Це другорядна частина всієї конструкції, тому вони повинні бути максимально непомітними, “повітряними” і не привертати увагу.

балясини

Призначені для установки в кожну окрему сходинку. Це необов’язковий компонент, так як на коротких ділянках особливо не впливає на загальну жорсткість. Встановлюються балясини зазвичай на радісних сходах. Їх форма нагадує спіраль, тобто точки кріплення необхідні на різній висоті.

способи монтажу

В цілому виділяють три способи установки.

На сходинки (або зверху)

Це можна зробити наступними способами:

  • зварювання (кріплення до п’яти або анкера);
  • хімічний склад з декількох компонентів;
  • саморізи (якщо перила дерев’яні);
  • болти (наскрізне з’єднання).

При необхідності дані методи можуть комбінуватися між собою. Наприклад, зварні з’єднання додатково посилюються болтами. У деяких випадках, щоб приховати з’єднувальні ділянки, використовуються декоративні накладки.

На тятиву сходи (або збоку)

Монтаж здійснюється внакладку тими ж способами, які вказані вище. При цьому повинно бути не менше двох точок кріплення. Зазвичай застосовується для бетонних сходів і металевих огорож. Його ключова перевага в тому, що максимально зберігається корисний простір.

У стіну

Спосіб застосовується для сходів із закритою шахтою або об’єктів з колонадою. Перелік монтажних пристосувань – той же. Для проміжної опори іноді можуть знадобитися додаткові опори або стійки.

З реалізованими проектами установки кованих перил можна ознайомитися за посиланням https://kuznya-levsha.com/category/kovanye-lestniczy/.

етапи монтажу

Процедура установки поділяється на три ключові етапи. Спочатку здійснюється чорновий монтаж, коли закріплюються основні елементи конструкції. На цій стадії акцент робиться на максимальній надійності, питаннями краси і привабливою обробки можна знехтувати.

На проміжному етапі збираються всі вузли, перевіряється надійність. Огорожа, сходи і перила покриваються захисним матеріалом, щоб не було пошкоджень поверхонь при роботі електричним інструментом. Таке ж увага приділяється і зварювальних робіт, особливо температурному режиму.

На останній, обробної стадії сходи з перилами готується до користування. Це здебільшого “зовнішні” роботи, коли на деяких ділянках потрібно шліфування, обробка або незначний кріплення.

Голос Сокальщини на GoogleNews