Поради

Як вибрати між линолеумом та ковроліном: особливості кожного покриття для полу

Сьогодні є два найпоширеніші типи підлогових покриттів – це лінолеум і ковролін. Кожен із них відрізняється як перевагами, так і недоліками, тому до вибору слід підходити з максимальною увагою.

Лінолеум: практичне покриття для підлоги

Лінолеум – це гарний, довговічний, гігієнічний та малотеплопровідний матеріал. Це підлогове покриття в https://smaragd-bud.com.ua представлено у широкому асортименті. Воно не пропускає воду, не промокає і добре гасить звуки, дуже легко гнеться та ріжеться. Лінолеум може випускатися однотонним і багатобарвним. Його застосовують для покриття підлоги. Лінолеум вважається теплим, особливо, якщо він на товстій основі. Покриття добре промивається водою, але при цьому боїться кислот, соди, лугів та мінеральних олій, під дією яких може втратити міцність. Рекомендується натирати лінолеум мастикою. Його добре мити з милом.

Лінолеум – дуже міцний матеріал, він не тріскається, не кришиться, дуже стійкий до стирання, не схильний до деформації, на відміну від багатьох інших, наприклад, дерев’яних або плиткових, покриттів.

За призначенням матеріал поділяється на комерційний, напівкомерційний та побутовий. Комерційний лінолеум відрізняється підвищеною зносостійкістю та високою ціною. Напівкомерційний найчастіше можна зустріти в магазинах та офісах із середньою прохідністю, а побутовий підходить для оформлення житлових приміщень та офісів із низькою прохідністю. Термін його експлуатації не перевищує 15 років.

Коли вибирають ковролін: особливості матеріалу

Це покриття має привабливий вигляд і представлено в різних варіантах дизайну. Цей момент дозволяє підібрати ковролін для будь-якого типу приміщення.

У ковроліну немає і стильових протипоказань. Довжину ворсу, матеріал, колір та малюнок можна підібрати під будь-який інтер’єр: від еко до бароко. А постелити ковролін можна самостійно, якщо є необхідні інструменти та бажання.

У порівнянні з паркетною дошкою або ламінатом це покриття має меншу вартість, проте практично не поступається за більшістю експлуатаційних характеристик, а за деякими і перевершує своїх прямих конкурентів.

Особливу увагу слід приділити вибору ковроліну для «місць високої прохідності», тобто для коридору, сходів, передпокою. Для цих приміщень рекомендується ковролін на гумовій основі з коротким ворсом або без нього. Звісно, покриття повинно мати максимальну міцність і грязевідштовхувальні властивості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.