Головна / Поради / Як вибрати оверлок: секрети і тонкощі

Як вибрати оверлок: секрети і тонкощі

Обробка країв виробів при пошитті – важливий етап технологічного процесу. Використання в цьому випадку оверлока – оптимальне рішення. Спеціалізована швейна машинка створює рядок і одночасно підрізає залишки тканини, що стирчать нитки. Тобто, оформляє край так, як у виробах фабричного виготовлення.

Основні функції

Оверлоки необхідні для професійної обробки речей. Ключові можливості:

 • зшивання деталей;
 • обробка країв для виключення їх осипання;
 • обрізка зайвої тканини, ниток, що стирчать.

Машинки, які працюють за таким принципом, здатні створювати рольові (вони ж Обметочніе) і плоскі шви. Перший тип являє собою тонку рядок. У неї невелика ширина і частота стібка. Затребувана в випадках, коли широка виглядає недоречно. Наприклад, на одязі з воланами, рюшами, воланами.

Плоскі (вони ж еластичні) активно використовуються для створення тягнуться швів. З їх допомогою обробляють краю трикотажних виробів.

Оверлок або швейна машинка

Оверлок – окремий пристрій, що має свої специфічні особливості. Це далеко не стандартна швейна машина. Початківці швачки іноді замінюють обметку краю рядком зигзаг, але це не зовсім правильно. Основні відмінності:

 • швейна машина не підрубував краї, не відрізає надлишки тканини. З цієї причини оброблену ділянку виходить не дуже рівним, виглядає не завжди акуратно;
 • оверлок ідеальний для шиття тканин, які здатні розтягуватися. Створені з його допомогою рядка поводяться так само, як тканину;
 • швейна машинка робить подобу обметки значно довше, ніж подібна операція виконується на спеціальному пристрої.

Тобто, ця техніка не замінює, а доповнює один одного. Якщо планується займатися створенням одягу або аксесуарів професійно, необхідно мати в своєму арсеналі обидві машини.

Який оверлок підходить

Якщо вирішено придбати дану техніку, необхідно визначитися, для яких саме цілей вона потрібна. Для виробництва одягу або аксесуарів у великому обсязі необхідні промислові моделі зі значною продуктивністю. Якщо планується шити для себе, то підійдуть бюджетні оверлоки з невеликою кількістю опцій.

Від числа ниток залежить, як швидко машинка буде працювати, який набір функцій зможе виконувати. Побутові мають 3-4, вони створюють типовий набір швів для шиття речей фабричного рівня. Ключові можливості:

 • тринитковий обметочний і рольової шви;
 • обметування (вже чи ширше);
 • плоскі шви різних форматів;
 • оформлення облямівки.

Якщо в машинці 5 ниток, то вона справляється зі сточуванням і Обметко одночасно. При цьому швидкість виконання значно вище. Промислові оверлоки використовують 8 ниток.

критерії вибору

При підборі спеціальної техніки слід звернути увагу на наступні моменти:

 • присутність диференціального транспортера. Він включає в себе гребені: один спереду, а другий позаду голок. Такі елементи відповідають за регулювання натягу тканини. При пошитті речей з трикотажу це допомагає виключити появу хвилястості;
 • швидкість заправки нитки. Оптимально, якщо буде нитковтягувач;
 • настройка натягу. Практичне рішення – розташування гвинтів регулювання в ряд. Це допомагає отримати рівномірний натяг;
 • опциональное відключення ножа. Це потрібно при створенні декоративних швів, при роботі з матеріалами різної щільності.

Вибираючи оверлок, дуже важливо точно розуміти, для чого пристрій буде використовуватися. Це гарантує, що ви за нього не переплатите.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!