Поради

Як вибрати оверлок: секрети і тонкощі

Обробка країв виробів при пошитті – важливий етап технологічного процесу. Використання в цьому випадку оверлока – оптимальне рішення. Спеціалізована швейна машинка створює рядок і одночасно підрізає залишки тканини, що стирчать нитки. Тобто, оформляє край так, як у виробах фабричного виготовлення.

Основні функції

Оверлоки необхідні для професійної обробки речей. Ключові можливості:

 • зшивання деталей;
 • обробка країв для виключення їх осипання;
 • обрізка зайвої тканини, ниток, що стирчать.

Машинки, які працюють за таким принципом, здатні створювати рольові (вони ж Обметочніе) і плоскі шви. Перший тип являє собою тонку рядок. У неї невелика ширина і частота стібка. Затребувана в випадках, коли широка виглядає недоречно. Наприклад, на одязі з воланами, рюшами, воланами.

Плоскі (вони ж еластичні) активно використовуються для створення тягнуться швів. З їх допомогою обробляють краю трикотажних виробів.

Оверлок або швейна машинка

Оверлок – окремий пристрій, що має свої специфічні особливості. Це далеко не стандартна швейна машина. Початківці швачки іноді замінюють обметку краю рядком зигзаг, але це не зовсім правильно. Основні відмінності:

 • швейна машина не підрубував краї, не відрізає надлишки тканини. З цієї причини оброблену ділянку виходить не дуже рівним, виглядає не завжди акуратно;
 • оверлок ідеальний для шиття тканин, які здатні розтягуватися. Створені з його допомогою рядка поводяться так само, як тканину;
 • швейна машинка робить подобу обметки значно довше, ніж подібна операція виконується на спеціальному пристрої.

Тобто, ця техніка не замінює, а доповнює один одного. Якщо планується займатися створенням одягу або аксесуарів професійно, необхідно мати в своєму арсеналі обидві машини.

Який оверлок підходить

Якщо вирішено придбати дану техніку, необхідно визначитися, для яких саме цілей вона потрібна. Для виробництва одягу або аксесуарів у великому обсязі необхідні промислові моделі зі значною продуктивністю. Якщо планується шити для себе, то підійдуть бюджетні оверлоки з невеликою кількістю опцій.

Від числа ниток залежить, як швидко машинка буде працювати, який набір функцій зможе виконувати. Побутові мають 3-4, вони створюють типовий набір швів для шиття речей фабричного рівня. Ключові можливості:

 • тринитковий обметочний і рольової шви;
 • обметування (вже чи ширше);
 • плоскі шви різних форматів;
 • оформлення облямівки.

Якщо в машинці 5 ниток, то вона справляється зі сточуванням і Обметко одночасно. При цьому швидкість виконання значно вище. Промислові оверлоки використовують 8 ниток.

критерії вибору

При підборі спеціальної техніки слід звернути увагу на наступні моменти:

 • присутність диференціального транспортера. Він включає в себе гребені: один спереду, а другий позаду голок. Такі елементи відповідають за регулювання натягу тканини. При пошитті речей з трикотажу це допомагає виключити появу хвилястості;
 • швидкість заправки нитки. Оптимально, якщо буде нитковтягувач;
 • настройка натягу. Практичне рішення – розташування гвинтів регулювання в ряд. Це допомагає отримати рівномірний натяг;
 • опциональное відключення ножа. Це потрібно при створенні декоративних швів, при роботі з матеріалами різної щільності.

Вибираючи оверлок, дуже важливо точно розуміти, для чого пристрій буде використовуватися. Це гарантує, що ви за нього не переплатите.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.