Поради

Як визначити знос ланцюга ГРМ

Завдяки ланцюговому приводу ГРМ обертальний зусилля передається від колінчастого до розподільного валу. Як довго прослужить ланцюг, залежить від кількох факторів. Має значення матеріал виготовлення, технологія виробництва. На термін служби впливає і інтенсивність експлуатації. Також ланцюгової привід потребує періодичного обслуговування, до якого входить змазування маслом. Важливо своєчасно проходити таку процедуру і використовувати якісні витратні матеріали, щоб ланцюга служили довше. Тоді вдасться зберегти цілісність і потрібне натяг.

Як визначити знос ланцюга ГРМ

Як би відповідально не підходив мотоцикліст до технічного обслуговування, природний знос неминучий. Як можна визначити, що ланцюг потребує заміни:

  • За більш грубою і переривчастої роботи мотора.
  • За дивних звуків з двигуна.
  • За сильного зносу зубів зірочок, що можна виявити при діагностиці.

Якщо хочеться максимально точно встановити стан ланцюга, варто звернутися в салон. Майстри виконують комп’ютерну діагностику, яка дає чітке уявлення про те, чи необхідна заміна ланцюгового приводу.

Кожні 100 тисяч кілометрів пробігу рекомендований візуальний огляд. Також важливо прислухатися до роботи двигуна відразу після запуску: іме6нно тоді несправна або зношений ланцюг дає про себе знати найбільш виразно.

уразливі місця

Виробники зазвичай обіцяють, що ланцюга ГРМ будуть служити роками, і їм не буде зносу. Поступово навіть метал зношується, і все-таки, за умови правильної

  • експлуатації та обслуговування, якісна деталь дійсно здатна
  • зберігати характеристики тривалий час.
  • У той час, як виробники вдосконалюють ланцюга, вони нерідко страждають через

необережності або неуважності механіків і водіїв. Неправильна діагностика, порушення алгоритму обслуговування призводять до розтягування і навіть обриву ланцюга, хоча вона все одно служить довше, ніж ремінь ГРМ.

До несправності може привести порушення роботи масляного тиску, що призводить до низького тиску масла. Його нестача або низька якість відбивається негативно на стані ланцюга.

як замінити

Незалежно від причини зносу, фахівці рекомендують при заміні ланцюга ГРМ автомобіля або мотоцикла паралельно міняти і інші деталі системи. В першу чергу це стосується зірочок і напрямних. Але також, коли спостерігається перескакування і інші ознаки неполадок, можливо, необхідно встановити новий натягувач, фазорегулятор.

В ідеалі варто вибирати повний ремонтний комплект, причому краще, щоб всі деталі були зроблені одним брендом. Підшукати варіант можна за посиланням https://moto-bike.com.ua/catalog/cepi-grm. В такому випадку виключено, що окремі складові не підійдуть один до одного. Повний комплект спростить і роботу майстра, який швидко виконає заміну з гарантією якості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.