Поради

Яка вага витримує європіддон

У наш час європіддони, вони ж палети, є невід’ємною частиною вантажного та логістичного процесу. З їх допомогою можна швидко завантажити або розвантажити велику кількість вантажу за один раз і зручно розмістити його рівномірно розподіляючи по кузову транспортного засобу. Конструкція піддону спеціально пристосована для роботи з вилочними навантажувачами, надаючи маніпулятор максимально комфортні, безпечні умови переміщення.

Вантажопідйомність європіддонів регулюється в деяких країнах окремими державними стандартами або ДСТУ, але не всі види підпадають під єдине трактування. Найчастіше максимальна вага спеціально занижується, щоб запобігти можливості випадкового перевантаження. Але чи це так необхідно і оптимально?

Що кажуть виробники піддонів

Кожна фірма-виробник європіддонів супроводжує свій виріб відповідною документацією, де вказані всі технічні характеристики. Але у кожного підприємства вони можуть відрізнятися, оскільки не існує повністю єдиної технології виготовлення, аж до дрібниць. Деякі фірми вказують вантажопідйомність залежно від типу об’єкта та його розміщення, попередньо враховуючи розмір палети.

Для стандартного розміру європіддону (800х1200х144 мм) можна виділити такі характеристики:

  • Збірний вантаж, призначений для тимчасового складування з подальшим транспортуванням – 1000 кг.
  • Розподілений по всій площині піддону, з подальшим відправленням – 1500 кг.
  • Цілісний вантаж, рівномірно розміщений по всій доступній площі – 2000 кг.
  • Максимально можливе навантаження при складуванні без можливості транспортування – 4000 кг.
  • Розкид показників великою мірою залежить від виду складування та загального логістичного процесу.

Що впливає на вантажопідйомність європіддону

Існує кілька ключових елементів, які впливають на вантажні можливості:

  • Умови утримання – оскільки більшість палетів виготовляються з дерев’яних матеріалів, то навколишнє середовище безпосередньо впливає на їх технічні характеристики. Незважаючи на ступінь обробки, перепади температуру та зайва вологість надають негативний вплив.
  • Порода виробництва – міцність європіддону залежить від матеріалу, з якого він був сконструйований. Найбільш якісними у цьому плані є хвойні породи, оскільки мають оптимальну щільність волокон та добре витримують динамічні навантаження.
  • Технічний процес виробництва – конструкція палети є одним із ключових факторів, оскільки від неї залежить якісний розподіл навантаження по всій площині. Можливі помилки у проектуванні значно знижують рівень вантажопідйомності.

Все це рекомендується враховувати при купівлі продукції та підборі якої ваги витримує пристрій.

Де придбати європіддон

Перед покупкою палети необхідно визначитися для якої мети вона використовуватиметься. Найкраще ознайомитися з наданими технічними умовами від виробника та прорахувати необхідне подальше навантаження. Якщо немає необхідності в транспортуванні, а вантаж не перевищуватиме оптимальної норми, то варто звернути увагу на полегшені варіанти.

Існує безліч видів виробників палет за європейськими стандартами, включаючи компанію Укрпіддонсервіс, де можна купити європіддон за оптимальними характеристиками транспортування. Продукція стандартизована за розмірами, тому максимально компактно розміщується у фурах.

Голос Сокальщини на GoogleNews