Поради

Які ворота вибрати для гаража

Гаражні ворота застосовуються для захисту автомобіля і самого приміщення від проникнення зловмисників. Вони встановлюються в отвір і повністю закривають його, забезпечуючи необхідний рівень безпеки. Існує кілька типів гаражних воріт, у кожного є свої переваги і особливості.

При виборі відповідних конструкцій потрібно враховувати ряд нюансів. Зокрема, наявність вільного місця перед в’їздом, висоту стелі, розташування та ін. Саме від цього залежить, які ворота в гараж підійдуть для вашої ситуації. У статті ми розглянемо основні правила вибору.

види воріт

Існує кілька різновидів даних конструкцій, найбільш популярними вважаються:

  • Класичні розстібні. Вони зазвичай складаються з двох половинок, зафіксованих на петлях на металевій рамі. Стулки відкриваються назовні, тому перед гаражем має бути вільне місце. З плюсів даного варіанту можна виділити простоту конструкції, доступну ціну і практичність. З мінусів – можливість просідання стулок, а також необхідність постійної очищення снігу перед в’їздом. Як листового матеріалу при виготовленні орних конструкцій використовують метал, дерево, полімери та ін. Для зручності в них може бути вбудована двері.
  • Рулонні. По суті, являють собою захисну роллету, встановлену в отвір. Складаються з двох напрямних, полотна зі сталі або алюмінію, а також з вала і короба, в який збирається виріб. Відкривання і закривання відбувається у вертикальній площині. Для полегшення процесу в коробі встановлюються спеціальні пружини. Рулонні ворота можуть бути обладнані автоматикою. У цьому випадку досить просто натиснути на кнопку, щоб відкрити або закрити їх.
  • Секційні. Дані конструкції стрімко набирають популярність. Вони підходять як для приватних гаражів, так і для автомийок, майстерень, автосалонів та ін. Складаються з декількох горизонтальних панелей, з’єднаних один з одним гнучким замком. При підйомі вони рухаються вгору по напрямних, а потім йдуть убік під стелю. Така конструкція ідеально підходить для невисоких гаражів. Панелі забезпечують хорошу ступінь герметизації отвору. Їх можна ставити в теплих гаражах.

Існують і інші типи конструкцій, наприклад, відкатні, підйомно-поворотні, складчасті і ін., Але саме ці три варіанти використовуються найчастіше.

Переваги секційних систем

Одним з оптимальних типів воріт для приватного будинку або автомайстерні є секційні. Вони мають такі переваги:

  • Висока міцність. Вони виготовляються зі сталі або алюмінію, витримують серйозні механічні навантаження. Виламати їх без спеціального інструменту просто не вдасться.
  • Можливість утеплення. Всередину панелей поміщається пінополістирол, завдяки чому вони отримують теплоізоляційні властивості. Шви окремо зміцнюються еластичними ущільнювачами. Завдяки цьому прибираються містки холоду.
  • Великий термін експлуатації. При правильному монтажі конструкції виконують свої функції 20-30 років без необхідності ремонту.
  • Можливість установки панорамних вставок або вікон. Завдяки цьому в вашому гаражі буде світло, ви побачите, що відбувається на вулиці.
  • Простота монтажу і легкість конструкції. Вона не вимагає зміцнення отвору. Монтаж проводиться без залучення спецтехніки, що знижує його вартість.

Також до плюсів можна віднести і декоративний вигляд системи. Вона може бути виконана в будь-якій кольоровій гамі, що дозволяє акуратно вписати її в наявний отвір.

Голос Сокальщини на GoogleNews