Головна / Поради / З 1 вересня запрацюють нові вимоги до розкриття інформації по позикам

З 1 вересня запрацюють нові вимоги до розкриття інформації по позикам

З вересня споживачі фінансових послуг матимуть право знати повну вартість кредиту, періодичність погашення боргу та іншу важливу інформацію. Про це нагадав регулятор на своєму офіційному сайті.

Закон повинен набути чинності з 1 вересня 2020 року. Нацбанк дав півроку фінансовим організаціям на підготовку, розуміючи, що відразу виконувати вимоги компанії не зможуть.

Інформація про послуги, згідно з поправками, повинна буде розкриватися на сайтах та в рекламі. Основна вимога – інформація повинна бути точна, достовірна, в достатньому обсязі, щоб споживач міг скласти власну, а не нав’язану думку про послугу.

Компанії зобов’язані розкрити ризики, вартість кредитів та депозитів. Інформація не повинна вводити людей в оману. Сервіс з підбору онлайн кредитів Crezu дав коментар: “Прикладом можуть бути компанії, що обіцяють онлайн позику на картку без відмови під 0%. При детальному вивченні умов виявляється, що нульова відсоткова ставка діє обмежений період – 3-5 днів, а потім застосовуються відсотки. Зустрічаються компанії, що кредитують позичальників під 1000%, 1500% річних.”

Отримати чесні умови позики можна завдяки різним сервісам онлайн-кредитування. Сайти допоможуть відібрати компанії, що відповідають запиту клієнта.

Закон дозволить громадянам приймати відповідальні рішення, зважувати всі «за і проти», порівнювати реальні ставки кредиторів та обирати для себе найкраще.

До якої реклами будуть застосовуватися поправки

Йдеться про такі носії:

  • Білборди;
  • Інтернет-банери;
  • Реклама на радіо;
  • Реклама на TV.

Прес-служба регулятора підкреслює, що зміни торкнуться лише продуктів фінансових компаній для громадян. Зміни в законодавстві не стосуються продуктів для фізичних осіб-підприємців, бізнес-компаній. Не поширюються умови й на іміджеву рекламу банків та рекламу окремих категорій.

Вимоги до сайтів

Банки зобов’язані розкривати інформацію про продукти на своїх веб-сайтах. Компанії повинні повідомити відвідувача про додаткові витрати – на нотаріуса, страхову компанію, послуги оцінювача тощо.

Будь-який клієнт має право відвідати сайт, завантажити файл з докладною інформацією по кредиту, оцінити ризики, дізнатися повну вартість позики. На сайтах обов’язкові калькулятори, що дозволяють розрахувати суму кредиту, переплату банку.

Вже з 1 вересня регулятор буде стежити за виконанням закону, перевіряти веб-сайти фінансових організацій, контролювати вимоги щодо розкриття повної інформації споживачеві. За недотримання закону передбачені штрафи.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!