Поради

З 1 вересня запрацюють нові вимоги до розкриття інформації по позикам

З вересня споживачі фінансових послуг матимуть право знати повну вартість кредиту, періодичність погашення боргу та іншу важливу інформацію. Про це нагадав регулятор на своєму офіційному сайті.

Закон повинен набути чинності з 1 вересня 2020 року. Нацбанк дав півроку фінансовим організаціям на підготовку, розуміючи, що відразу виконувати вимоги компанії не зможуть.

Інформація про послуги, згідно з поправками, повинна буде розкриватися на сайтах та в рекламі. Основна вимога – інформація повинна бути точна, достовірна, в достатньому обсязі, щоб споживач міг скласти власну, а не нав’язану думку про послугу.

Компанії зобов’язані розкрити ризики, вартість кредитів та депозитів. Інформація не повинна вводити людей в оману. Сервіс з підбору онлайн кредитів Crezu дав коментар: “Прикладом можуть бути компанії, що обіцяють онлайн позику на картку без відмови під 0%. При детальному вивченні умов виявляється, що нульова відсоткова ставка діє обмежений період – 3-5 днів, а потім застосовуються відсотки. Зустрічаються компанії, що кредитують позичальників під 1000%, 1500% річних.”

Отримати чесні умови позики можна завдяки різним сервісам онлайн-кредитування. Сайти допоможуть відібрати компанії, що відповідають запиту клієнта.

Закон дозволить громадянам приймати відповідальні рішення, зважувати всі «за і проти», порівнювати реальні ставки кредиторів та обирати для себе найкраще.

До якої реклами будуть застосовуватися поправки

Йдеться про такі носії:

  • Білборди;
  • Інтернет-банери;
  • Реклама на радіо;
  • Реклама на TV.

Прес-служба регулятора підкреслює, що зміни торкнуться лише продуктів фінансових компаній для громадян. Зміни в законодавстві не стосуються продуктів для фізичних осіб-підприємців, бізнес-компаній. Не поширюються умови й на іміджеву рекламу банків та рекламу окремих категорій.

Вимоги до сайтів

Банки зобов’язані розкривати інформацію про продукти на своїх веб-сайтах. Компанії повинні повідомити відвідувача про додаткові витрати – на нотаріуса, страхову компанію, послуги оцінювача тощо.

Будь-який клієнт має право відвідати сайт, завантажити файл з докладною інформацією по кредиту, оцінити ризики, дізнатися повну вартість позики. На сайтах обов’язкові калькулятори, що дозволяють розрахувати суму кредиту, переплату банку.

Вже з 1 вересня регулятор буде стежити за виконанням закону, перевіряти веб-сайти фінансових організацій, контролювати вимоги щодо розкриття повної інформації споживачеві. За недотримання закону передбачені штрафи.

Голос Сокальщини на GoogleNews