Поради

Захисні каски: види, особливості застосування, де купити?

Застосування касок доцільно. Якщо ви займаєтеся сферою будівництва, слід купити захисні каски з повним набором характерних для цієї області захисних властивостей. Для працівників гірничодобувних підприємств рекомендовані моделі касок для шахтарів з додатковою системою освітлення і можливістю кріплення переговорних пристроїв. Для рятувальників каски оснащені тепловізором. Вони здатні не тільки захистити голову від ударів кам’яними породами, але і допомагають орієнтуватися в шахті при задимленості. Для служб МНС розроблені спеціальні моделі, виконані з вогнестійких матеріалів, із захисними екранами і набором спеціальних гаджетів.

Конструктивні особливості

Стандартна модель каски складається з наступних конструктивних компонентів: основи і оснастки. Купол традиційно виконується з легких ударостойкого матеріалів, серед яких лідирують:

  • АВС-пластик;
  • вінілпласт;
  • полікарбонат;
  • поліетилен високої щільності.

З особливо поширених – АВС-пластик (акрилонітрил-бутадієн-стирен) здатний протистояти верхньому і боковому удару силою в 80 Дж і витримувати перепад температур без втрати захисних властивостей до – 40 ° С.

Захисна каска утримується на голові за допомогою наголов’я. Типи оголовья розрізняються залежно від кількості точок кріплення. Чим їх більше, модель вважається краще за показниками комфорту і захисту. Максимально зручним визнано шеститочкові кріплення, яке виконується з зносостійких щільних текстильних стрічок.

Кожна людина має індивідуальний розмір голови. Тому для регулювання за обсягом застосовуються спеціальні механізми:

  • Храповий.
  • Стрічковий.

Обидва варіанти досить зручні у використанні. Хоча частіше споживачі віддають перевагу храповими, як більш надійного методу фіксації довжини за допомогою зубчастої рейки.

Поговоримо про вагу. Природно, чим нижче вага каски, тим комфортніше її експлуатація. Найчастіше фахівець проводить в ній всю зміну і в кінці робочого дня відчутний кожен зайвий грам. Стандартною вагою є значення до 400 гр. З іншого боку, слід враховувати, що чим крутіше оснащення, тим вище вага. А сучасні моделі проектуються за модульним принципом. Їх конструкція дозволяє дооснастити корпус додатковими захисними елементами: навушниками, захисними окулярами, переговорними пристроями. Рекомендуємо знайти оптимальний варіант.

Підборіддя ремінь є обов’язковою вимогою стандартів. Його функція – міцно утримувати засіб захисту на голові користувача, мати здатність швидко від’єднуватися від корпусу без додаткових зусиль. Для зручності, ремінь забезпечується підборідником, виконаним із пластику або іншого полімеру.

Якщо захисна каска укомплектована підборідним ременем на чотирьох точках кріплення, її можна сміливо рекомендувати до використання професіоналам, які займаються висотними роботами. Саме тут підійдуть моделі з укороченим козирком, які не приховують верхнього і бічних секторів огляду.

Для комфорту шкарпетки, моделі забезпечуються вентиляційними отворами, за допомогою яких регулюється циркуляція повітря між головою користувача і корпусом вироби. Це функція особливо затребувана при роботах на відкритих виробничих майданчиках і в жаркий період часу року.

Де купити надійну будівельну каску?

Компанія ПромСІЗтм пропонує широкий асортимент ЗІЗ, що закриває всі потреби і ризики промислового сектора. Співпрацюючи з відомими європейськими та українськими виробниками, ми націлені тільки на перевірені бренди, які вже довели свою ефективність на будівельних майданчиках України.

ЗІЗ захищають від специфічних ризиків, притаманних кожній окремо взятій галузі, тому без досвідченої інформаційної підтримки фахівців не обійтися. Не завжди покупець може визначитися самостійно який продукт йому необхідний. Інтернет-магазин робочого одягу і ЗІЗ – це варіант швидкого продажу спільно з отриманням професійної консультації. Звертайтеся, щоб підібрати захист або отримати кваліфіковану інформацію.

Голос Сокальщини на GoogleNews