Поради

Засоби реабілітації: чи можна отримати безкоштовно?

Питання, яке цікавить багатьох людей з інвалідністю зараз ー як знайти засіб реабілітації хорошої якості? На https://www.ortotehno.com/ru/ вибір таких засобів вигідно відрізняється широким асортиментом.

Держава передбачила можливість їх безкоштовного отримання для людини з інвалідністю, але в цьому процесі є певні нюанси.

Де оформляти заявку?

Питаннями забезпечення та оформлення заявок займаються соціальні органи. Саме в такому місцевому установі ви можете оформити заяву, надавши відповідний список документів. Після оформлення вас зареєструють і поставлять в чергу на отримання потрібного засобу реабілітації.

  • Список документів, необхідний для постановки на облік
  • Правильно оформлена заява (з ним може допомогти компетентний соцпрацівник).
  • Посвідчення особи (паспорт, свідоцтво про народження) плюс ідентифікаційний номер.
  • Документи, що підтверджують необхідність користування засобом реабілітації (висновок від експертної медичної комісії і повний план лікування для дорослого; висновок від лечащей комісії для дитини).
  • Доказ права на пільги.
  • Довідка про місце прописки.

Чи є категорії, що претендують на прискорений розгляд заявки?

Так, це діти з інвалідністю. Учасники та ветерани АТО отримують необхідне оснащення позачергово.

Все, що потрібно ─ надати документи і отримати направлення, яке дає право на безкоштовне крісло колісне або інший засіб.

Куди можна звернутися для вибору оснащення?

Коли заявка оформлена, разом з направленням заявник отримує список компаній, що займаються забезпеченням. Звернутися для обробки запиту можна в будь-який з них. Термін обробки буде залежати від виділеного фінансування.

Чи є можливість замінити коляску, якщо період її експлуатації ще не закінчився?

Так, є ситуації-виключення.

  • Неможливість ремонту поточного засоби реабілітації. Заміна можлива при наданні користувачем документа з сервісу, ремонтує коляску.
  • Засіб реабілітації вкрали і це можуть підтвердити правоохоронні органи.
  • Параметри користувача змінилися і поточне крісло колісне більше не підходить. Цей момент має підтвердити консультативна комісія, видавши відповідний документ.

Чи можна відмовитися від даного виду?

Так, якщо таке рішення необхідно з медичних причин і воно прийнято до закінчення обробки заявки. Для отримання іншого крісла колісного необхідні документальні підстави від медкомісії і оформлення нової заявки. Для відмови також оформляється заяву в письмовому вигляді.

Зверніть увагу: на момент користування засобом реабілітації соцслужби знімають людини з інвалідністю з обліку. До виключень відноситься випадок, описаний вище.65811023

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.