Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Застосування знеболюючих препаратів

Знеболюючі препарати багато застосовують без призначення лікаря, вдіяти з таким станом речей нічого не можна, а тому важливо просто не нашкодити, зберігаючи раціональний підхід.

Знову ж, ніколи не варто забувати про те, що болезаспокійливі медикаменти здатні лише зняти симптоми, які не ліквідуючи при цьому причину болю. В останній також потрібно вміти розбиратися. В окремих випадках знеболюючі ліки не потрібні, мова йде про болі при менструації або кишкових кольках, коли цілком достатньо використовувати спазмолітичні препарати. Крім цього, лікарі настійно не рекомендують приймати знеболюючі безпосередньо перед відвідуванням фахівця, так як в цьому випадку постановка правильного діагнозу може бути утруднена, а значить і лікування правильно призначено не буде.

Якщо біль носить яскраво виражений сильний і гострий характер, і проявляється в животі або за грудиною, супроводжуючись онімінням кінцівок, то це – явний сигнал до того, що потрібно викликати невідкладну допомогу.

Як працюють комбіновані знеболюючі препарати

Коли мова йде про сильного болю, найкраще використовувати комбіновані медикаменти, до складу яких входить одночасно кілька діючих засобів. Терапевтичний ефект в цьому випадку настає набагато швидше і триває протягом тривалого часу. Також необхідно обов’язково звертати увагу на те, що сонливість у людини викликають саме багатоскладові болезаспокійливі засоби, а тому їх не варто застосовувати в процесі водіння автомобіля або при веденні діяльності, пов’язаної з необхідністю концентрувати увагу.

Якщо болі викликані явним спазмом, то в ідеалі скоротити його можна препаратами, відомими всім, це Но-шпа, Спазмалгон і Спазган.

Які болезаспокійливі засоби вважаються найпоширенішими

Аспірин – препарат досить поширений, його використовують у всьому світі завдяки тому, що ацетилсаліцилова кислота вздовж і впоперек вивчена вченими. Існує тільки кілька обмежень для її застосування – це гастрит, виразка та інші запальні процеси в шлунково-кишковому тракті. Не рекомендується застосовувати аспірин для усунення болю при менструації.

Парацетамол – ще одна поширена засіб, відоме більш м’яким впливом на організм людини. Як правило, з ним дуже рідко трапляються побічні ефекти, та й шкоди печінці він завдає набагато менше. Температуру парацетамол знижує плавно, а тому його можна використовувати навіть дітям і вагітним жінкам. Ібупрофен – ще один препарат, знеболюючий ефект якого більш виражений, ніж у парацетамолу. Він вкрай рідко подразнює слизову оболонку шлунка і вважається більш щадним порівняно з іншими засобами. Його можна давати дітям і використовувати при болях під час менструації. Анальгін – препарат, який останнім часом рекомендовано не вживати, так як він надає негативний ефект на печінку, нирки і кровоносну систему. Використовувати його показано тільки при гострій необхідності, коли інші засоби не дають належного дії.

Німесулід – ліки відрізняється яскраво вираженим ефектом зниження болю, що не виявляє негативного впливу на шлунково-кишкового тракту і інші системи та органи організму. У той же час його не рекомендують прийняти дітям, так як до досягнення певного віку можливі ускладнення на печінку.

Exit mobile version