Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Завдаток, аванс і попередній договір при покупці нерухомості

Таке поняття як завдаток часто використовують в повсякденному житті в різних ситуаціях. Смисловий зміст цього слова має на увазі передачу деякої суми грошей для гарантії виконання зобов’язань.

Як регулюються взаємовідносини покупця і продавця при продажу нерухомості? Чим завдаток відрізняється від авансу? За матеріалами сайту GetHom.

Що таке завдаток

Під цим поняттям мається на увазі деяка невелика передоплата, яку покупець передає продавцю.

Завдаток забезпечує виконання взятих зобов’язань. Він зараховується в рахунок майбутнього платежу за договором і підтверджує укладення договору.

Що таке аванс

Аванс – це також передоплата, яку передає покупець продавцеві. Він вважається частиною майбутньої оплати, але не забезпечує виконання майбутнього договору.

Завдаток забезпечує виконання вже взятого на себе зобов’язання. Але при оформленні попереднього договору основний договір купівлі-продажу ще не укладено, тому зобов’язання по суті немає. З цієї причини передана сума не може вважатися завдатком. Це аванс.

Що таке аванс з функцією завдатку

Можна в попередньому договорі прописати, що передається аванс. Крім того, визначити штрафні санкції сторін. В цьому випадку аванс може частково виконувати функцію завдатку.

Хто визначає, що було передано – аванс або завдаток

Але в більшості випадків при виникненні спірних ситуацій тільки суд може прийняти остаточне рішення – аванс був переданий або завдаток. Причому аванс підлягає поверненню, а завдаток – немає.

Який договір потрібно оформляти при операціях з нерухомістю

Для того, щоб уникнути різночитань в розумінні понять і не піддавати себе ризику бути обдуреним, при покупці нерухомості потрібно укладати Попередній договір купівлі-продажу і вносити аванс. Необхідно окремим пунктом прописувати в ньому штрафи і міру відповідальності сторін за невиконання взятих на себе зобов’язань. Такий договір повинен бути завірений нотаріусом.

Яким ризикам піддається покупець при передачі авансу

Деякі шахрайські схеми побудовані на тому, що недобросовісний продавець розміщує оголошення про продаж квартири по вкрай низькою ціною, знаходить потенційних покупців і з кожного з них бере аванс.

Покупців може бути багато, тому суми в таких справах фігурують значні. Причому, квартиру цю він продавати не збирається, а в деяких випадках її взагалі не можна продати через проблеми з документами або через відсутність всіх власників.

Договір укладається в простій письмовій формі, без нотаріального оформлення, а отримані гроші продавець надає.

Як уникнути ризику при передачі авансу продавцю

Перш за все, перед прийняттям рішення про покупку квартири потрібно ретельно перевірити:

Передавати аванс при покупці потрібно не у всіх випадках. Але якщо це необхідно, то нотаріальне оформлення попереднього договору повинно бути обов’язковою умовою.

Не варто розраховувати на свої сили або інтуїцію. Для перевірки документів і аналізу ризиків при купівлі квартири найкраще скористатися послугами юриста з нерухомості.

Повну версію статті про відмінності завдатку, попереднього договору і авансу ви можете прочитати за посиланням: Завдаток, аванс або попередній договір. Вона допоможе вам ще глибше розібратися в тонкощах передачі грошей при купівлі або продажу квартири.

Exit mobile version