Виборчі комісії

Депутати не у всіх питаннях були одностайні

 

 
Традиційно, перед початком роботи шістнадцятої сесії Сокальської районної ради VI скликання голова районної ради Ігор Дацюк та заступник голови районної ради Володимир Чуб привітали іменинників. Ними були: Світлана Новосад, Роман Монастирський, Сергій Костюк, Богдан Трибушок, Роман Шевчук, Ігор Мороз, Михайло Вербінець, Тарас Личко, Євгеній Марфюк, Марія Поліщук, Богдан Красько.
 
Далі депутати проголосували за лічильну та редакційну комісії, і за основу порядку денного, до розгляду пропонувалося 21 питання.
 
Голова районної ради інформував депутатів щодо питання «Про затвердження нової редакції Статуту КЗ СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня». Адже голова РДА направила листа у прокуратуру, вказавши на те, що проект розглядається не згідно з чинним законодавством. На що І. Дацюк сказав, що «це не так, проект оприлюднений ще 16 листопада минулого року. А тепер цього не робили, бо він уже був на сайті. Прокуратура твердить, що ми поступили неправильно: потрібно було його ще раз опублікувати і тоді вже розглядати. Хоча даний проект рішення два рази розглядали на засіданні профільної комісії, його одноголосно підтримала медична комісія, ніяких протиріч у цьому не виникало… Дізнавшись про протест прокурора (зняти з розгляду це питання), ми зателефонували до Верховної Ради України, в Комітет з питань інформації і свободи слова до спеціаліста ВР, який безпосередньо займається питанням Закону «Про доступ до публічної інформації», Сілецького Петра Івановича. Проконсультувалися. Відповідь була однозначною: нічого не порушили… Адже у Законі є межа – не пізніше двадцяти днів оприлюднюються нормативно-правові акти та проекти рішень органів місцевого самоврядування. А Статут, який розглядали, не є проектом рішення. Його обговорювали депутати, вносили поправки, пропозиції і аж тоді виносили на сесію. Апарат Сокальської районної ради нічого не порушив».
Свою позицію аргументував прокурор району Роман Шарко. Надала роз’яснення з цього питання й керуюча справами районної ради Любов Ребрина. У підсумку, депутати не підтримали подання прокурора.
Голова районної ради Ігор Дацюк також зупинився і на питанні «Про звіт голови Сокальської РДА про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району за перше півріччя 2012 року та делегованих повноважень», з якого президія не прийняла рішення. Заступник голови районної ради Володимир Чуб аргументував, що у відповідності до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», на сесії повинні заслухати звіт голови райдержадміністрації. На що керівник РДА Наталія Карташова відповіла, що їй не логічно звітувати за перше півріччя, коли працює два місяці. Депутат Василь Смолинець наголосив, «що законодавство вимагає заслуховувати тільки звіт». З цього питання думками поділилася керуюча справами районної ради Любов Ребрина. Депутати проголосували за те, щоб заслухати звіт голови РДА.
 
А за пропозицією депутата Миколи Паська питання під номером 19 «Про внесення змін до регламенту Сокальської районної ради VI скликання» було перенесене у порядку денному на шосте.
 
І тільки тоді депутати в цілому проголосували за порядок денний.
 
Вони ж у подальшому затвердили розпорядження голови Сокальської РДА (доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик), нову редакцію Статуту комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» (доп. в. о. головного лікаря Сокальської ЦРЛ, депутат Ярослав Вітик, співдоповідав депутат, голова комісії з питань молодіжної політики, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту Сергій Касьян); проголосували за внесення змін в Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад Сокальського району, укладення та розірвання з ними контрактів (доп. начальник відділу управління комунальним майном Тарас Кравчук).
 
Депутати заслухали інформацію про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території Сокальського району, з якою виступили начальник Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області Володимир Спічак та прокурор Сокальського району Роман Шарко (звіти будуть надруковані в наступних номерах газети).
 
Про роботу правоохоронних органів їх запитували депутати Ярослав Піхоцький, Тарас Личко, Василь Смолинець, Сергій Костюк, Роман Шевчук, Михайло Веклин, Богдан Трибушок, Юрій Круглій, Богдан Шклянка, Микола Пасько, Ірина Здерка, Катерина Захаревич, Володимир Чуб, Василь Панченко. Марія Поліщук, Олександр Тимчук, Олег Кожушко, Василь Бойко…
 
Далі депутати проголосували за внесення змін до регламенту Сокальської районної ради шостого скликання – доповідав Володимир Чуб. Його доповнив голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Сергій Костюк, котрий, зокрема, підкреслив, що дві сесії поспіль не збирається бюджетна комісія, депутати не виконують своїх прямих обов’язків.
 
Підійшовши у порядку денному до питання «Про звіт голови Сокальської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району за перше півріччя 2012 року та делегованих повноважень», голова районної ради Ігор Дацюк сказав, що від голови РДА отримали листа, в якому вона інформує, що бере участь у врученні стотисячного дозволу на безвізовий перетин кордону в рамках Угоди про малий прикордонний рух між Україною та Польщею. Захід проходив у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові. В. Чуб запропонував це питання перенести в кінець порядку денного, С. Касьян – на наступне пленарне засідання. Були й інші пропозиції від Лариси Фарин, Олександра Тимчука, Тараса Стародуба, Богдана Шклянки, Тараса Личка, Юрія Круглія. Голова районної ради І. Дацюк наголосив, що проект рішення опублікований на сайті, кожен депутат має право вносити зміни. Голова РДА, ще і як депутат, має також право на це, вона запропонувала заслухати керівників структурних підрозділів. Тому головуючий поставив питання щодо звіту голови РДА і недовіри голові райдержадміністрації перенести в кінець порядку денного. Депутати підтримали цю пропозицію.
 
Далі вони взяли до відома інформацію про ефективність використання майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району і не надали згоди на порушення справи про банкрутство КП «Сокальська районна кіновідеомережа» та КП «Райагроінвест» (доп. Тарас Кравчук).
 
Але потім головуючий змушений був перенести пленарне засідання на сьогодні, 18 жовтня, бо в сесійній залі не було кворуму. Про подальший перебіг шістнадцятої сесії Сокальської районної ради VI скликання читайте в наступних номерах «Голосу з-над Бугу».
Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.