Про економіку

50 гектарів самозахопленої землі виявили поблизу Дублян

Департамент містобудування Львівської міської ради виявив самовільне захоплення землі на майже 50 га. Серед ділянок – земля під будівництво північної об’їзної дороги поблизу Дублян, ділянки під місцевий цвинтар та санітарно-охоронна зона скотомогильника, що працює. Орієнтовний розмір збитків – 1,7 млн грн.

Самозахоплену землю виявили під час моніторингу земель комунальної власності. Тут 47,8 га переважно сільськогосподарських угідь та 22 земельні ділянки комунальної власності, але не лише.

«Управління держконтролю за використанням та охороною земель порівняло відкриті дані земельного кадастру, містобудівну документацію та картографічні матеріали території Дублянської міської ради. І стало очевидно – невідомі захопили три масиви земель комунальної власності біля урочища Двірський Ліс між селами Ситихів та Малі Підліски. Вони зі створенням Львівської МТГ разом з Дублянами увійшли до Львівської міської територіальної громади», – розповіли у департаменті містобудування ЛМР.

Під час комісійного обстеження у складі представників управління держконтролю, управління земельних ресурсів та Офісу Львівської громади в Дублянах виявилось, що гектари захопленої землі було розорано. Тут уже росте соя та картопля.

«Невідомих аграріїв не стримало ані те, що це комунальна земля, на яку вони не мають жодних прав, ані навіть те, що 10 ділянок – у санітарно-охоронній зоні скотомогильника, який зараз працює. Тому тут садити нічого не можна.

Також вони захопили ділянку площею 2,5 га, яка за генпланом села Малі Підліски була передбачена під кладовище. А ще – земельну ділянку державної власності орієнтовною площею 6 га, що призначена під будівництво нової концесійної автомобільної дороги Львів – Краковець (північний обхід Львова)», – кажуть у департаменті містобудування ЛМР.

Управління державного контролю за використанням та охороною земель підготувало звернення в поліцію, прокуратуру та Держгеокадастр, паралельно буде ініційовано вжиття заходів у юридичній площині. Орієнтовний розмір шкоди, заподіяної державі та територіальній громаді через такі дії – щонайменше 1,7 млн грн.

Голос Сокальщини на GoogleNews