Головна / Про економіку / Бізнес-кар’єра з лави безробітних? Це реально!

Бізнес-кар’єра з лави безробітних? Це реально!

У період економічної кризи не тільки складно знайти прибуткову роботу, а й збільшується ризик втратити ту, що є. Життєві обставини змушують багатьох активно шукати вихід із ситуації.

Власне за таких умов, зазвичай, народжується раціональна думка – зайнятися тим, до чого лежить душа, спробувати свої сили на новій ниві – у підприємництві.

Сокальський РЦЗ охоче підтримує підприємницькі ініціативи мешканців району. Лишень переступивши поріг центру зайнятості, наші клієнти можуть почерпнути чимало корисних відомостей про аспекти організації бізнесу з матеріалів, розміщених в інформаційних кутках. Поруч із переліком пріоритетних напрямів розвитку підприємницької діяльності є типові бізнесплани, розроблені фахівцями структурних підрозділів Львівської ОДА, інформація з питань відкриття банківського рахунку, ефективного ведення менеджменту, умов ліцензування та патентування. А ще – 50 бізнесідей для самозайнятості, поради щодо вибору виду діяльності чи форми господарювання.

Відвідувачі групових заходів отримують потрібну інформацію про стан ринку праці та перспективи розвитку бізнесу в регіоні, ознайомлюються з нормами чинного законодавства. Під час тематичних семінарів тимчасово непрацюючі краяни під керівництвом досвідчених працівників самостійно аналізують ефективність того чи іншого проекту, розглядають основні вимоги до складання бізнесплану, беруть участь у вправах на кшталт «Вибір бізнесідеї», «Портрет успішного підприємця». Таким чином перед ними відкриваються різні грані організації власної справи. А це дуже важливо з огляду на те, що кожний початківець повинен самостійно віднайти свою нішу у бізнесі, проаналізувати ймовірні ризики, провести інвентаризацію власних умінь і можливостей, аби в майбутньому не тільки витримати гостру конкуренцію, а й отримувати прибутки.

Задля підвищення рівня поінформованості краян про аспекти започаткування власної справи упродовж січнятравня цього року відбулося вісім семінарів «Як розпочати свій бізнес?», у яких взяли участь130 сокальчан, ще майже п’ятдесят жителів району відвідали чотири семінари на тему: «Від бізнесідеї – до власної справи». Окремо для мешканців сільської місцевості проводилися тематичні заходи: «Служба зайнятості – працівникам села», «Ефективне ведення сільського господарства», «Організація зеленого туризму», «Бізнеспланування малого бізнесу в аграрному секторі», «Організація сільськогосподарського виробництва за рахунок малих бізнеспроектів», «Зайнятість сільського населення через розвиток сільськогосподарського підприємництва в сільській місцевості у галузі тваринництва» тощо. Мета таких зустрічей – продемонструвати мешканцям сіл перспективи відкриття бізнесу у сфері сільськогосподарського виробництва.

Після семінарів ті, хто зацікавився ідеєю самостійного господарювання, проходять профдіагностичні тести для визначення лідерських якостей. А далі скеровуються на навчання у Львівський ЦПТО державної служби зайнятості, де освоюють програму «Організація підприємницької діяльності».

Маючи потрібний багаж знань із маркетингу, менеджменту, ведення обліку та оподаткування діяльності, майбутні підприємці складають бізнеспрограму. Після її успішного захисту отримують одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Зчаста ці кошти слугують першим капіталовкладенням. Лише у січнітравні цього року фінансову підтримку з безробіття у власний бізнес інвестували десять жителів Сокальського району, а загалом упродовж останніх 10 років статус безробітного на підприємцяпочатківця змінили 125 сокальчан.

Наприклад, Ірина Гелета звернулася до районного ЦЗ по допомогу у працевлаштуванні. Більш детально ознайомившись із соціальними послугами служби зайнятості, перейнялася ідеєю відкрити власну справу. Жінка добре зважила всі плюси та мінуси бізнесової діяльності й ризикнула пуститися у, так би мовити, «самостійне плавання». Успішно захистивши бізнесплан, вона отримала цільові кошти для організації підприємницької діяльності й вже два роки надає послуги з питань ведення бухгалтерського обліку та аудиту.

Мар’яна Климців – лікар за фахом з семирічним досвідом роботи у сфері охорони здоров’я. Проблеми із пошуком роботи привели її до центру зайнятості на початку грудня минулого року.

Відвідавши семінари «Як розпочати власний бізнес?» і «Від бізнесідеї – до власної справи», вона вирішила реалізувати давню мрію – відкрити приватний медичний заклад, в якому різні вікові групи населення зможуть отримувати кваліфіковану допомогу задля збереження здоров’я. Її задум втілився – у січні ц. р. у Сокалі відчинилися двері нової установи «Альтамед», де трудяться люди у білих халатах, а керує клінікою колишня безробітна.

Ті, хто покинув лаву безробітних і поринув у бізнессередовище, не нарікають на долю. Вони впевнені, що їхній приклад допоможе й іншим відважитися на рішучі дії. У народі недарма кажуть: «Не святі горшки ліплять». До того ж і центр зайнятості завжди підставить плече підтримки тим, хто вирішив працювати на себе.

Лілія ШУНЬКІНА, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Сокальського районного центру зайнятості. 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!