Про економіку

Через львівський аеропорт громадянин України перевозив у ручній поклажі близько 40 тисяч євро

Працівники Галицької митниці припинили спробу незаконного переміщення великої кількості валюти

Сьогодні, 05 жовтня, громадянин України прямував у Німеччину через пункт пропуску «Львів-аеропорт». Для проходження митного контролю обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор». Так він заявив про відсутність будь-яких товарів, обов’язкових для декларування, або тих, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Під час митного оформлення у працівників виникла підозра, що громадянин може мати приховані товари. Його усно опитали щодо наявності товарів та готівкових коштів, що перевищують норми, встановлені ст. 374 МКУ, на що громадянин заявив, що має 36 850 євро.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та дозвільних документів на вивезення валютних цінностей не подав.

Отже, громадянин України порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контрою. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 471 Митного кодексу України.

Згідно з Постановою правління НБУ № 3 від 02.01.2019 «Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей» 10 000 євро повернуто громадянину Решту валюти вилучено. Справу скерують до суду.

Нагадаємо, фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Голос Сокальщини на GoogleNews