Підтримувати економіку, розвивати бізнес, відкривати нові виробничі галузі, залучати інвестиції, створювати нові робочі місця – такі завдання ставить сьогодні перед територіальними громадами Президент України і уряд.
На рівні держави уже зроблено конкретні кроки у цьому напрямку – прийнято важливі нормативні документи, внесено зміни в існуючі законодавчі акти, які стосуються оподаткування діяльності підприємств. Зокрема, враховуючи складну ситуацію із паливом, уряд прийняв рішення про зменшення податку на додану вартість з 20 до 7 %, а також відмінено акциз.
Ці проблеми певною мірою були відчутними і в Червонограді, оскільки необхідно було забезпечувати роботу транспорту критичної інфраструктури та пасажирські перевезення. « Ми також повинні пам’ятати і про аграріїв. – зазначив заступник міського голови Червонограда Микола Мисак – Для нас це дещо нова сфера діяльності. І хоча вони у нас не надто широко представлені, але є певні території (Острівська громада, Борятин), де працює 12-14 фермерських господарств, які зверталися до нас з проханням допомогти з дизельним пальним. Певні кроки у цьому напрямку місто вже зробило – дизель є, причому за доступною ціною. Окрім того, проводилися заходи, аби максимально задіяти землі сільськогосподарського призначення, належним чином провести посівну”.
За словами Миколи Мисака, у західних областях триває активна кампанія, координована Львівською обласною військовою адміністрацією. Вона стосується переміщення підприємств, що функціонували в зоні проведення бойових дій, на територію західної України. Відтак, місто налагодило постійні контакти з місцевими підприємцями, котрі володіють відповідними виробничими площами, складськими приміщеннями, і могли б їх запропонувати для налагодження виробництва. Так, зокрема, на території, якою володіє “Київ-Захід” (c.Острів) розпочали свою діяльність три нових підприємства. Ця робота проводиться щоденно, налагоджено контакти, здійснюються перемовини, за потребою надається уся необхідна інформація.