Існування валюти обумовлено наявністю у держав монополії на випуск грошових коштів. Оскільки емісія може бути забезпечена тільки в межах країни, курси залежать не тільки від політики держави – емітента, а й від міжнародної торгівлі.
Котирування на ринку грошей, як і вартість будь-якого продукту, визначається балансом попиту та пропозиції. Характеристики, що допомагають передбачити рух курсу конкретної валюти, розглянуті нижче.
Грошовий ринок відрізняється від ринку цінних паперів або продуктів відсутністю єдиного засобу платежу. Якщо говорити простіше, на грошовому ринку відсутні гроші в тому сенсі, в якому вони присутні на інших ринках. Продаж або купівля валюти являє собою постійний обмін грошей однієї держави на гроші іншого.
Існує чотири головних причини, які визначають курс рубля по посиланню і будь-який інший валюти :
дії фінансових органів країни-емітента ;
зовнішньоторговельний баланс країни-емітента ;
довіру до цієї валюти (впровадження її для зберігання фінансових заощаджень, тривалих позик);
плани на майбутнє (тривалі контракти, вклади різних компаній і країн).
Надходження в державу іноземних грошових одиниць залежить від того, на яку суму компанії, що працюють в ньому, експортують продуктів і послуг. Таким чином створюється попит на певну валюту на внутрішньому ринку країни. Експортери змушені купувати тут місцеві гроші для оплати послуг, що поставляються на світовий ринок, або для витрат на виробництво. Попит на внутрішні грошові знаки країни прямо пропорційний розміру експорту.
Імпортери ж у свою чергу змушені купувати іноземну валюту для здійснення закупівель, реалізованих всередині країни. Саме вони і створюють попит і пропозиція на іноземні гроші. Чим більшу кількість продуктів і послуг імпортується в країну, тим вище буде попит на доступні іноземні валюти і вище пропозиція місцевої фінансової одиниці. Відповідно, чим більше значення набуває імпорт, тим нижче буде курс місцевої валюти.
Якщо у країни торговий баланс негативний, на її валюту знижується попит, в результаті чого вона послаблюється. Але коли ви будете переглядати курс валют онлайн на сайті http://minfin.com.ua/currency, зверніть увагу на те, що є країни, торговий баланс яких є негативним протягом багатьох років, проте курс у них залишається стабільний. Однією з таких країн є США. З цього можна зробити висновок, що на валютний курс впливають всі причини, перераховані вище, а не тільки торговий баланс.
Взято з сайту Minfin.com.ua