Про економіку

До кінця року на Львівщині планують висадити мільйон дерев

Цієї суботи мешканців Львівщини запрошують взяти участь в черговій посадці лісу в межах програми озеленення Львівщини. Усі охочі зможуть прийти на лісові ділянки та долучитись до акції. В межах програми цього року планується висадити мільйон дерев.

Як зазначив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, за місяць спільної роботи вдалося сформувати комісію по інвентаризації лісових ресурсів та земель, відповідні комісії сформовані при районних державних адміністраціях і кожен з постійних лісокористувачів провів певний обсяг роботи.

«Щодо підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства ми ідентифікували 1462 гектари земель, придатних під створення лісів. Це є землі лісогосподарського призначення, але не лісові, і вони підпадають під заліснення. З 1462 гектарів ми запланували 44 гектари посадити осінню цього року. Решта в наступні два роки, адже ми маємо три роки для того щоб провести дане заліснення», – підкреслив Анатолій Дейнека.

Продуктивним в плані посаджень повинен бути саме 2022 рік, а саме весна та осінь наступного року.

«Станом на сьогоднішній день за інформцією від постійних лісокористувачів ми маємо висаджених 936,5 тисяч висаджених дерев на площі 310 гектарів з них: 680 тисяч висаджено держаними лісогосподарськими підприємтсвами львівського управління лісового господарства, 220 тисяч дерев ОКС ЛГП «ГалСільЛіс», 29 тисяч дерев було висаджено військовими, громадськими організаціями 5766 дерев, на землях ОТГ 671 дерево і навчальні дошкільні заклади 894 дерева», – акцентував Анатолій Дейнека.

За його словами, зокрема до кінця цього року  є ціль висадити ще 600 тисяч дерев силами військових та ОКС ЛГП «ГалСільЛіс».

“Зокрема 1000 дерев було висаджено природнім заповідником «Розточчя», фермерське господарство «Адоніс» зробило лісозахисну смугу, 1300 дерев було висаджено біля лікарні швидкої допомоги», – додав Анатолій Дейнека.

Такі акції тепер можна вже назвати непоодинокими, а цілком сформованим трендом, який впевнено розвивається та набирає обертів.

«Для повноцінного здійснення даної програми Президента України “Зелена країна” потрібно  залучати, зокрема приватний сектор, бізнес та засоби масової інформації для всебічного висвітлення результатів», – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія», який відбувся у червні 2021 року, підписав Указ про старт проєкту «Зелена країна», метою якого є збільшення протягом 10 років площі лісів країни на 1 мільйон гектарів, а для цього – в найближчі три роки висадити 1 мільярд дерев.

До кінця року на Львівщині планують висадити мільйон дерев До кінця року на Львівщині планують висадити мільйон дерев

Голос Сокальщини на GoogleNews