Про економіку

Документи для будівництва приватного будинку

Ви вирішили побудувати будинок і вже зібрали для цього необхідні кошти? Залишається вирішити одне важливе питання, яке хвилює і навіть «лякає» (до речі, дуже обґрунтовано) приватних забудовників, – це оформлення документів на будівництво.
alt=”документи на оформлення”>В цій статті поговоримо про погодження будівництва будинку, про кроки, як ви маєте змогу отримати дозвіл на будівництво.
Право на земельну ділянку
Якщо ви є власником ділянки землі або взяли землю в оренду – чудово, якщо ж ні – вам потрібно отримати права на земельну ділянку. Також вам необхідно буде подати заяву в виконком органу місцевого самоврядування.
Попередній проект будинку ви подаєте разом з заявкою. Чекати рішення зазвичай припадає близько місяця. Забудовник отримує акт про право користування землею та відповідно до статті 375 ЦК України може приступати до будівництва.
Розробка проекту
Проект повинен бути узгоджений і представлений на розгляд містобудівній раді. Затверджує проект головний архітектор району або області. І тільки після цього замовник отримує паспорт проекту будинку. Розробити проект для будівництва власного житлового будинку допоможе вам компнаія Експерт з Києва. Спеціалісти компанії вже багато років працють на ринку видачі ліцензій для будівництва. На сайті https://tuexpert.com.ua/ ви знайдете більш детальну інформацію про роботу компанії. За вказаними контактами в розділі Про нас ви маєте можливість безпосередньо звернутися за порадою та послугами.
Обмеження при будівництві приватного будинку
Існують території, де заборонено або обмежено будівництво приватних будинків.
Забороненій для будівництва є смуга біля краю водойми шириною до 20 метрів, а також прибережна смуга до 130 метрів. У санітарних зонах залізниць та автошляхів, санітарно-промислових зонах будівництво приватних будинків заборонено.
А от щоб побудувати будинок на охоронюваних природних територіях – у заповідниках та лісових масивах – необхідно узгодження будівництва будинку в органах контролю.
Технагляд в будівництві
Важливо також не забувати про технагляду в будівництві – це постійний контроль робіт, які проводяться на об’єкті.
Іншими словами, будинок повинен повністю відповідати проекту, а під час будівництва слід суворо дотримуватися будівельні норми.
Отже, наведемо перелік нормативних документів у будівництві
Будівництво будинку, згідно з законодавством України, має бути оформлене належним чином. До початку будівництва на руках треба мати:
– Державний акт на право власності на ділянку землі;
– Індивідуальний або типовий проект майбутнього будинку;
– Копії паспорта та ідентифікаційного коду;
– Бажано також мати дозвіл сусідів на будівництво об’єкта.

Голос Сокальщини на GoogleNews